Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > UNI Opole wygrało swój pierwszy sparing

UNI Opole wygrało swój pierwszy sparing

W sobotę, 11 września siatkarki UNI Opole rozegrały swój pierwszy mecz towarzyski w trwającym okresie przygotowawczym przed sezonem ligowym 2022/2023. Przeciwniczkami opolanek były siatkarki Energi MKS Kalisz. Opolanki wygrały spotkanie 3:1 (25:14, 25:20, 25:23, 11:25).

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu ligowego. Z tego powodu wiele drużyn decyduje się na udział w turniejach towarzyskich lub meczach sparingowych, które mają na celu sprawdzenie umiejętności, dyspozycji i zgrania drużyn w trakcie pełnowymiarowych spotkań.

10 września w Kaliszu rozegrany został pierwszy mecz sparingowy drużyny UNI Opole w trwającym obecnie sezonie przygotowawczym. Siatkarki z Opola zmierzyły się z zespołem MKS Kalisz. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla opolanek, które szybko pokonały swoje przeciwniczki, pozwalając zdobyć im w pierwszym secie jedynie 14 punktów. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale zakończyła się wynikiem 25:20 dla gości. W trzeciej partii mecz zrobił się bardzo zacięty, jednak ostatecznie również padł łupem przyjezdnych. Według wcześniejszych ustaleń zespoły rozegrały jeszcze dodatkową, czwartą partię. Ze zwycięstwa w ostatnim secie mogły się cieszyć siatkarki z Kalisza, które pokonały drużynę z Opola 25:11.

MKS Kalisz – UNI Opole 1:3
(14:25, 20:25, 23:25, 25:11)

Plan spotkań sparingowych zespołu MKS-u Kalisz na wrzesień przedstawia się następująco: