Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > UNI Opole na remis z rywalkami z Wrocławia

UNI Opole na remis z rywalkami z Wrocławia

„Wilczyce z Opola” zakończyły cykl sparingów. Ostatni sprawdzian przed sezonem zakończyły remisem 2:2 z #VolleyWrocław. Opolanki rozgrywki ligowe rozpoczną we własnej hali w piątek, 28 października meczem z ŁKS-em Commercecon Łódź. Zespół z Wrocławia trzy dni później, w poniedziałek, zmierzy się z Developresem Rzeszów.

Początek pierwszych dwóch setów był dość zbliżony do siebie. Kilkupunktowe przewagi gości niwelowały opolanki, a następnie gra toczyła się w „okolicach remisu”. Dwa minimalne błędy w końcówce pierwszej partii dały zwycięstwo wrocławiankom 25:23. W drugim secie zespół gości zagrał bardzo skutecznie w ostatnich fragmentach zwłaszcza w drugiej linii skrzydłowe z Wrocławia były nie do zatrzymania i wygrały seta 25:21.

Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego, który po przeszło 5 miesiącach pracy z siatkarską reprezentacją kobiet jako drugi szkoleniowiec, wrócił do Opola pokazały charakter i „wilczy pazur”. Zwłaszcza w czwartej partii, w której szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie tę próbę nerwów zakończyły wygraną 31:29.  To dodało animuszu opolankom, a zupełnie odebrało siły rywalkom.

Wreszcie zaczął funkcjonować blok i szybkie akcje na skrzydłach. W pewnym monecie opolski zespół prowadził 18:9, a ponieważ obaj trenerzy postanowili dać szanse zmienniczkom mieliśmy okazję zobaczyć jakie rezerwy mają zespoły. Zdecydowanie korzystniej prezentowały się „wilczyce”, które pewnie wygrały 25:13.

UNI Opole – #VolleyWrocław 2:2
(23:25, 21:25, 31:29, 25:13)

źródło: sportoweopole.pl