Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ukrainiec zamknął skład Projektu Warszawa

Ukrainiec zamknął skład Projektu Warszawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jurij Semeniuk dołączył do drużyny Projektu Warszawa. Ukraiński środkowy i ćwierćfinalista niedawno zakończonych mistrzostw świata tym samym zamknął skład stołecznego zespołu na sezon 2022/2023.

Poznaliśmy nazwisko ostatniego zawodnika, który dołączył do składu Projektu Warszawa w sezonie 2022/2023. Jest nim mierzący 210 centymetrów wzrostu ukraiński środkowy Jurij Semeniuk. 28-letni zawodnik w ostatnim czasie reprezentował barwy klubu Epicentr-Podolany Horodok oraz pokazał się z dobrej strony na mistrzostwach świata jako jeden z liderów reprezentacji Ukrainy. Jego kadra zakończyła udział w turnieju na etapie ćwierćfinału.– Jurij to zawodnik o ogromnym potencjale i świetnych warunkach fizycznych. Jest pewnym punktem rosnącej w siłę reprezentacji Ukrainy, a od teraz będzie stanowił duże wzmocnienie naszej klubowej kadry – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Semeniuk rozpoczynał seniorską karierę w zespole Barkom-Każany Lwów, skąd w 2019 roku przeniósł się do Greenyard Maaseik. Po sezonie spędzonym w belgijskim klubie ponownie zasilił szeregi Barkom-Każany, a w ostatnim roku występował w Epicentrze-Podolany Horodok, z którym będzie miał okazję zmierzyć się już 28 września w Arenie Ursynów podczas Międzynarodowego Meczu Projektu Warszawa z mistrzem Ukrainy. Warto wspomnieć, że nowy środkowy stołecznej drużyny ma na swoim koncie cztery mistrzostwa zdobyte w rodzimej lidze oraz złoty medal Ligi Europejskiej zdobyty z kadrą Ukrainy.

– Cieszę się, że będę nowym zawodnikiem Projektu Warszawa. Mam nadzieję, że poznam warszawskich kibiców już podczas najbliższych spotkań – powiedział Jurij Semeniuk, nowy środkowy Projektu Warszawa.

Jurij Semeniuk jest ostatnim wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączyli do niego Linus Weber, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Niels Klapwijk, Kevin Tillie oraz Dawid Pawlun, który zastąpił kontuzjowanego Macieja Stępnia.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2022/2023

źródło: projektwarszawa.waw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę