Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ukrainiec z Rosjaninem w jednym klubie? Federacja mówi „nie”

Ukrainiec z Rosjaninem w jednym klubie? Federacja mówi „nie”

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Wojna w Ukrainie niesie ze sobą wiele konsekwencji również dla osób, które pozornie są daleko od tych wydarzeń. Ukraiński siatkarz Tymofii Poluian otrzymał od swojej macierzystej federacji zakaz gry w tureckim klubie Hekimoğlu Global Connect Travel BVI Bursa, ponieważ w składzie tego zespołu znajduje się również zawodnik z Rosji – środkowy Aleksiej Nalobin.

Klub z Bursy, debiutant w tureckiej ekstraklasie, potwierdził w swoich mediach społecznościowych, że po podpisaniu kontraktu reprezentantem Ukrainy, przedstawiciele Ukraińskiej Federacji Siatkówki (FVU) zadzwonili do zawodnika i zażądali opuszczenia drużyny.Według medialnych doniesień Poluian otrzymał ultimatum – jeśli nie opuści tureckiego klubu, zostanie odsunięty od reprezentacji, a następnie zostanie mu cofnięta licencja. Jednocześnie klub Hekimoğlu Global Connect Travel BVI Bursa został poinformowany przez FVU, że jeśli usuną Rosjanina z drużyny, władze ukraińskiej siatkówki zaproponują w zamian swojego zawodnika.

Podczas gdy klub z Bursy negocjował z FVU, Poluian opuścił hotel, w którym mieszkał. Biorąc pod uwagę, że Nalobin nadal jest w klubie i bierze udział w meczach drużyny tureckiej, a Poluian nie, jasne jest, którego zawodnika wybrali włodarze Hekimoğlu.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę