Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ugis Krastins: Zabrakło odrobiny cierpliwości

Ugis Krastins: Zabrakło odrobiny cierpliwości

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Ukrainy nie sprostała kadrze Serbii i przegrała swoje pierwsze spotkanie w mistrzostwach świata 0:3. Ukraińcy dopiero po grze na przewagi w premierowej odsłonie musieli uznać wyższość rywali. – Spodziewałem się, że uda nam się ugrać seta. Niewiele zabrakło nam w premierowej partii, może zabrakło nam odrobiny cierpliwości, emocje wzięły górę i nie dźwignęliśmy tego fragmentu najlepiej – mówił po porażce trener ukraińskiej kadry Ugis Krastins. 

Ukraina nie była faworytem starcia z Serbią i przegrała z wyżej notowanymi rywalami 0:3. Najbardziej zacięty był premierowy set tego pojedynku, którego końcówka padła łupem graczy z Bałkanów.Byliśmy gotowi na trudny mecz, ale w sumie każdy nasz pojedynek z Serbami taki jest. Zawsze kiedy przegrywasz, to trzeba powiedzieć, że spotkanie było trudne, ale to był intensywny pojedynek. Spodziewałem się, że uda nam się ugrać seta. Niewiele zabrakło nam w premierowej partii, może zabrakło nam odrobiny cierpliwości, emocje wzięły górę i nie dźwignęliśmy tego fragmentu najlepiej – tłumaczył Ugis Krastins, selekcjoner Ukrainy. – To jednak da nam doświadczenie na takie momenty w przyszłości. Nawet w meczach sparingowych już trochę tego doświadczenia nabraliśmy i teraz spodziewałem się, że w samym turnieju pójdzie nam trochę lepiej – podkreślił szkoleniowiec Ukrainy.

Kolejne partie nie były już tak wyrównane, ale w każdej ukraiński zespół stawiał rywalom trudne warunki, choć drugą odsłonę mocno zdominowali Serbowie. – W końcówce premierowej odsłony Serbowie zaczęli wywierać na nas presję, również mentalną i w tym są lepsi, bardziej doświadczeni. Ten pierwszy set miał wpływ na całe spotkanie, w drugiej partii zagraliśmy słabo, jednak w trzeciej odsłonie wróciliśmy do gry – analizował Ugis Krastins.

W katowickim Spodku Ukraińcy mogli liczyć na mocny doping swoich kibiców. Z trybun mecz oglądało około dwa tysiące fanów, którzy głośno kibicowali Ukrainie. – Nie spodziewaliśmy, ale liczyliśmy na wsparcie kibiców. Nie myśleliśmy jednak, że będzie ich tak wielu. Zwłaszcza w pierwszym secie naprawdę mocno nas wspierali, pokazali ogromne emocje i bardzo nam pomogli – dziękował kibicom Ugis Krastins. Jego podopiecznych w fazie grupowej czekają jeszcze mecze z niżej notowanymi rywalami, Tunezją i Portoryko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę