Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Udany sparing Helios Grizzlys Giesen

Udany sparing Helios Grizzlys Giesen

fot. www.giesengrizzlys.de

Niemiecki zespół Helios GRIZZLYS Giesen, który w nadchodzącym sezonie zadebiutuje na arenie międzynarodowej w Challenge Cup, przygotowuje się do krajowych i pucharowych rozgrywek. W minionym tygodniu drużyna rozegrała sparing z ligowym rywalem – Netzhoppers KW. GRIZZLYS Giesen wygrali  3:1, mimo iż zespół zmaga się z kontuzjami trzech zawodników.

Jeszcze przed meczem trenerzy obu zespołów umówili się się na rozegranie czterech setów. W trzech pierwszych górą byli podopieczni Itamara Steina, w dodatkowej partii triumfowali rywale.W pierwszych trzech partiach zawodnicy GRIZZLYS zaprezentowali się bardzo dobrze na zagrywce, co wpłynęło również na ich dobrą grę w bloku. Trener Itamar Stein może być również zadowolony z postawy swojego zespołu w ataku. W grę GRIZZLYS Giesen wkradło się wprawdzie trochę niedokładności czy braku konsekwencji, ale na tym etapie przygotowań szkoleniowiec był zadowolony z przebiegu meczu sparingowego.

W najbliższym czasie, oprócz taktycznych jednostek treningowych, drużyna ma w planie kolejny testowy mecz z Netzhoppers, tym razem w Königs Wusterhausen.

Obecnie trener Itamar Stein musi prowadzić przygotowania bez trzech zawodników. Jannis Hopt cierpiał na pęknięcie włókna mięśniowego brzucha i nie mógł uczestniczyć w ostatnich meczach testowych. Odbywa jednak treningi lekkoatletyczne, a według lekarza zespołu dr. Stefana Rössiga powinien być w pełni sprawny do końca września.

Środkowy Magloire Mayaula również ściśle współpracuje z zespołem medycznym GRIZZLYS, ponieważ ma problemy z mięśniami ramion. Z kolei kapitan Hauke ​​Wagner doznał kontuzji podczas treningu w ubiegły wtorek. Zawodnik zerwał włókno mięśniowe w łydce i drużyna musi się liczyć z jego trzytygodniową nieobecnością.

Przypomnijmy, że zespół Helios GRIZZLYS Giesen w sezonie 2020/2021 zadebiutuje w rozgrywkach pucharowych. Niemiecka ekipa zagra w Challenge Cup, a ich pierwszym rywalem będzie portugalski Sporting CP Lizbona.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved