Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Udany debiut Bartosza Bednorza

Udany debiut Bartosza Bednorza

Bartosz Bednorz zadebiutował w oficjalnym spotkaniu w barwach Zenita Kazań. Jego zespół pokonał 3:1 ASK Niżnij Nowgorod w meczu grupy III rundy wstępnej Pucharu Rosji 2020. Polak wywalczył 13 punktów, notując 48% skuteczności w ataku.

Trener Władimir Alekno zdecydował, że Bartosz Bednorz zadebiutuje w wyjściowej szóstce zespołu. Z kolei rywale Zenita nie mogli skorzystać z usług Łotysza Denisa Petrovsa, który jest na zgrupowaniu swojej reprezentacji.

W pierwszym secie Zenit bardzo szybko wypracował sobie pięciopunktową przewagę (8:5). Problemy w przyjęciu Bednorza pozwoliły jednak rywalom na odrobienie strat (15:16). W końcówce ciężar gry wziął na siebie Surmaczewski, który skończył ważną akcję (20:17). Końcówka zdecydowanie należała do graczy z Kazania, którzy triumfowali 25:18.

Druga odsłona rozgrywała się pod znakiem błędów własnych graczy Zenita. Surmaczewskiego  trener Alekno zastąpił Woronkowem. Błędy zawodników ASK i trzy z rzędu celne ataki Bednorza pomogły Zenitowi doprowadzić do remisu (20:20). Ostatecznie jednak przeciwnicy nie dali sobie odebrać kontroli nad grą i zwyciężyli 25:22.

Zenit świetnie rozpoczął trzeciego seta – od prowadzenia 7:2. Krok po kroku zespół ASK Niżnij Nowgorod odrabiał straty, jednak rywale nie dali sobie wyrwać w końcówce zwycięstwa. W czwartej odsłonie Zenit od początku dominował. As serwisowy Butki dał im prowadzenie 12:6. Ponownie z czasem wynik zaczął się wyrównywać. Wołwicza zastąpił młody Romanowski i chociaż zdobył tylko jeden punkt, to był to punkt na wagę zwycięstwa (25:22).

We wtorek (8 września) Zenit zmierzy się z Uralem Ufa. Mecz rozpocznie się o 16:30 czasu moskiewskiego.

Zenit Kazań – ASK Niżnij Nowgorod 3:1
(25:18, 22:25, 25:22, 25:22)

Zenit: Alekno (1 pkt), Surmaczewski (14), Kononow (10), Ziemczonok (14), Bednorz (13), Wolwicz (9), Gołubiew (libero) oraz Krotkow (libero), Woronkow (8), Butko (1) i Romanowski (1)

źródło: inf. własna, zenit-kazan.com