Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Udane sparingi Olimpii Sulęcin

Udane sparingi Olimpii Sulęcin

W czasie przerwy w rozgrywkach niektóre zespoły decydują się na rozgrywanie sparingów. Olimpia Sulęcin ma już za sobą dwie gry kontrolne. Podopieczni trenera Chajca wygrali z drugoligowcem z Nowej Soli oraz swoim ligowym rywalem – Chrobrym Głogów.

Olimpia Sulęcin obecnie plasuje się na 10. miejscu w tabeli. Sulęcinianie na półmetku fazy zasadniczej mają na swoim koncie 7 zwycięstw i 8 porażek, co dało im 21 punktów do ligowej tabeli. W swoich ostatnich meczach w 2021 sulęcinianie dwukrotnie przegrali 0:3 – w lidze z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz, zaś w ramach Pucharu Polski z Mickiewiczem Kluczbork. Aby nie wypaść z rytmu meczowego w ciągu dwutygodniowej przerwy w graniu (kolejny mecz sulęcinian zaplanowano na 5 stycznia, kiedy będą podejmować Norwida), podopieczni trenera Chajca grają sparingi.

We wtorek do Sulęcina przyjechali siatkarze MKST Astra Nowa Sól. Zespół ten jest liderem grupy pierwszej II ligi. Pierwszy set gospodarze wygrali 25:23, w drugim drugoligowiec triumfował do 16. Dwie kolejne odsłony ponownie grane były na przewagi, ale za każdym razem (27:25 i 28:26) ostatnie słowo należało do siatkarzy z Sulęcina. – Poszło całkiem nieźle. Można być zadowolonym z jakości w całym przekroju sparingu. Choć zawaliliśmy dwie końcówki na przewagi– ocenił trener kolibrów Norbert Śron.

W środę sulęcinianie udali się do Głogowa. Chrobry to tegoroczny beniaminek zaplecza PlusLigi, który rzutem na taśmę dzięki dobrej grze w grudniowych meczach rok 2021 zakończył poza strefą spadkową. Głogowianie dotychczas w lidze wygrali 5 meczów, ale zgromadzili na swoim koncie jedynie 12 punktów. W ligowym meczu w Głogowie Olimpia przegrała 0:3. Podczas wtorkowego sparingu okazała się drużyną lepszą. – Zagraliśmy kolejną grę kontrolną, w Głogowie. Wykorzystujemy ten czas, by przetestować sobie pewne ustawienia, zagrania i utrzymać rytm meczowy. Rozegraliśmy pojedynek z Chrobrym, wygraliśmy go 3:1. Myślę, że wszystkie cele, które sobie założyliśmy, w dużej mierze wykonaliśmy i z tego jestem bardzo zadowolony – podsumował Łukasz Chajec.

źródło: astranowasol.pl, opr. własne, zachod.pl