Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Udana inauguracja sezonu reprezentacyjnego. Polki wyraźnie lepsze od Francuzek

Udana inauguracja sezonu reprezentacyjnego. Polki wyraźnie lepsze od Francuzek

fot. Michał Szymański

Meczem z reprezentacją Francji podopieczne Stefano Lavariniego rozpoczęły ten sezon kadrowy. W Radomiu pewnie pokonały rywalki, a tylko drugi set rozstrzygnęła walka na przewagi. Selekcjoner polskiego zespołu sporo rotował składem, a jego podopieczne na swoim koncie zapisały także dodatkową, czwartą partię. 

Reprezentacja Polski rozpoczęła sezon dwumeczem towarzyskim z Francją. W środę Stefano Lavarini nie mógł skorzystać z usług Joanny Wołosz i Weroniki Centki, ponieważ obie zmagają się z drobnymi urazami. Trenerzy umówili się na cztery partie, więc mogli posprawdzać pewne rozwiązania na boisku. Ze znakomitej strony po wejściu na boisko pokazała się Aleksandra Szczygłowska i reprezentacja Polski zanotowała pierwszą wygraną w sezonie pokonując Francję 4:0.Kapitanem reprezentacji w środowym meczu była Kamila Witkowska. Początek meczu był wyrównany i trzeba było wziąć pod uwagę fakt, że reprezentacja Francji ma już za sobą kilka spotkań sparingowych, więc jest już w rytmie meczowym. Katarzyna Wenerska świetnie czuła się współpracując ze swoimi środkowymi. Ciężko jej było jednak znaleźć dobre porozumienie ze skrzydłowymi. Zagrywka Francuzek sprawiała problemy nawet Stenzel (14:9). W środkowej fazie seta Polki weszły na wyższe obroty, a straty pomogła odrobić seria zagrywek Agnieszki Korneluk. Prowadzenie Polki odzyskały po skutecznym kontrataku, chwilę później asa serwisowego posłała Magdalena Stysiak (18:16) i pomimo prób Francuzek Polki bezpiecznie zamknęły seta (25:21).

Początek drugiego znakował polski blok. Francuskie skrzydłowe miały coraz większy problem z przedarciem się przez polską ścianę (6:3). Lepszy rytm w ataku znalazła Rotar i to ona napsuła najwięcej krwi Polkom. Siatkarki trenera Lavariniego nie pomagały sobie dobrą zagrywką, ale bez problemów kontrolowały sytuację na boisku. Francuzki rzuciły się w pogoń pod koniec partii, ale mimo piłek setowych, nie były w stanie domknąć partii. Bezcenna pod koniec seta okazała się obecność Olivii Różański, a seta zamknęła asowa zagrywka Katarzyny Wenerskiej (30:28).

Trener Stefano Lavarini zdecydował się na zmiany. Trzecią partię rozpoczęły więc Julia Nowicka, Monika Gałkowska, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak, Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio i Aleksandra Szczygłowska. Ten zestaw okazał się strzałem w dziesiątkę, bo Polki szybko odskoczyły dzięki dobrej pracy Moniki Gałkowskiej w polu zagrywki. Julia Nowicka mogła dowolnie bawić się w rozegraniu, więc i Fedusio i Czyrniańska świetnie radziły sobie z szóstej strefy (16:6). Wśród Francuzek wyróżniała się Halimatou Bah, ale jej wysiłki nie pozwoliły na nawiązanie bardziej wyrównanej walki. Mocne uderzenie Moniki Gałkowskiej zakończyło seta (25:11).

Trener Emile Rousseaux też pozmieniał i z bardzo dobrej strony pokazała się Guewe Diouf. Pomimo prób Francuzek siatkarki trenera Lavariniego kontrolowały sytuację na boisku. Francuski blok lepiej reagował na uderzenia Polek (16:12), a szansę na debiut w biało-czerwonych barwach dostała Julita Piasecka. Po nieco bardziej zaciętej końcówce to kiwka Martyny Czyrniańskiej zakończyła spotkanie.

Polska – Francja 3:0
(25:21, 30:28, 25:11)

Dodatkowy set: 25:23

Składy zespołów:
Polska: Korneluk (6), Witkowska (7), Stysiak (8), Łukasik (7), Wenerska (1), Różański (6), Stenzel (libero) oraz Gałkowska (8), Fedusio (6), Szczygłowska (libero), Szlagowska (1), Pacak (4), Piasecka (1), Nowicka (3) i Jurczyk (7), Czyrniańska (1)
Francja: Stojiković (3), Gicquel (8), Sylves (5), Elouga (4), Rotar (6), Bah (13), Gelin (libero) oraz Giardino (libero), Respaut, Ratahiry, Diouf (8), Haewegene (2) i Sager (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę