Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22 M: Polska wygrała z Austrią i zameldowała się w półfinale

ME U-22 M: Polska wygrała z Austrią i zameldowała się w półfinale

Reprezentacja Polski do lat 22 wygrała z Austrią 3:0 i zameldowała się w półfinale. Szczególnie zacięty był drugi set tego spotkania, który rozgrywany był na przewagi, po zaciętej grze wygrali Polacy. Rywalem podopiecznych trenera Daniela Plińskiego będą Włosi.

Dobra gra na siatce pozwoliła biało-czerwonym odskoczyć już na początku spotkania (5:2). Blokiem odpowiedzieli też Austriacy, co pozwoliło im doprowadzić do remisu po 7. Przy zagrywkach Karola Urbanowicza Polacy znów zbudowali sobie zaliczkę (13:9), serię przerwał dopiero atak po bloku Michaela Czerwińskiego. Po asie serwisowym Lukasa Glatza rywale złapali kontakt (16:17), jednak znów zagrywką zaczął ich męczyć Urbanowicz (21:18). Środkowy nie schodził zza linii 9. metra (23:18) i po błędzie Austrii zakończył się pierwszy set.

Na początku drugiej odsłony podopieczni Markusa Hirczy także mylili się w ofensywie (2:4, 3:7). Po bloku udało im się zmniejszyć straty (8:10), natomiast po polskiej stronie siatki momentami brakowało dokładności i skuteczności. Kolejny nieudany atak sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Bartosz Gomułka popisał się mocną zagrywką (17:15), jednak jego koledzy nie potrafili utrzymać swojej zaliczki (19:19). Bez kompleksów grał za to Czerwiński i to jego kontra dała niewielkie prowadzenie Austrii (22:21), które powiększył błąd Jakuba Krauta. To nie przestraszyło Polaków, ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Dawid Dulski, kontra doprowadziła do piłki setowej (24:23). Biało-czerwoni nie wykorzystywali swoich akcji (26:26) i dopiero trudny serwis Urbanowicza zakończył tę partię.

Trzecia część meczu na początku była wyrównana, ale kiedy dobrze na środki zagrał Adrian Markiewicz, jego zespół miał dwa oczka przewagi, a tę powiększył Antoni Kwasigroch (6:3), swoje w ataku dawał Gomułka (12:7). Podopieczni Daniela Plińskiego grali pewnie, a trener zdecydował się na sporo zmian. Blokiem zapunktował Konrad Jankowski (21:14), ale Austriakom nie brakowało ochoty do gry. Na skrzydle skuteczny był Noel Krassnig (16:22). Atak w siatkę austriackiego zespołu doprowadził do piłki meczowej (24:17), a całe spotkanie zakończył as serwisowy Piotra Szlęzaka.

Austria – Polska 0:3
(19:25, 26:28,  17:25)

Austria: K. Nusterer (6), Krassnig (12), Alagic (1), L. Glatz (7), S. Sablating (6), Czerwiński (9), Zehner (libero) oraz Muller (2), Mulleder, B. Sablating, M. Glatz, P. Nusterer (1) i Bruchmann (libero)
Polska: Kraut (3), Pawlun (1), Gierżot (7), Markiewicz (6), Dulski (17),  Urbanowicz (6), Pruszkowski (libero) oraz Sławiński, Szlęzak (2), Gomułka (7), Jankowski (1),  Lipiński, Kwasigroch (6) i Nowowsiak (libero)