Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22 M: Kruk i Miszczuk wygrali swój pierwszy mecz

ME U-22 M: Kruk i Miszczuk wygrali swój pierwszy mecz

Również siatkarze plażowi rozpoczęli w czwartek rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 22. Polskę reprezentują Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, którzy wygrali swój pierwszy mecz grupowy. Polacy pewnie w dwóch setach pokonali Austriaków, a przed nimi w piątek jeszcze mecze z Hiszpanami i Belgami, które zdecydują o miejscu biało-czerwonych w grupie.

Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk reprezentują Polskę w rozpoczętych dziś mistrzostwach Europy do lat 22 siatkarzy plażowych. Nasi zawodnicy trafili do grupy G, gdzie rywalizować mają o awans do fazy pucharowej z Belgami, Austriakami i Hiszpanami.

Pierwszymi rywalami Polaków byli Ben Stockhammer i Jacob Kitzinger z Austrii. Nasi reprezentanci bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz, szybko wyszli na prowadzenie. Im dłużej trwała gra, tym bardziej Kruk i Miszczuk utwierdzali się w przekonaniu, że są dużo lepsi od rywali. Ci próbowali gonić, ale bezskutecznie – biało-czerwoni wygrali pierwszego seta wysoko 21:11.

W drugiej partii Polacy nadal dominowali na boisku i kontrolowali przebieg gry. Austriacy częściej jednak niż pierwszym secie kończyli ataki, więcej problemów sprawiali też swoją zagrywką. Nasi siatkarze utrzymywali jednak bezpieczny dystans i znów pewnie wygrali, tym razem do 14, rozpoczynając turniej od wygranej 2:0. W piątek biało-czerwoni zmierzą się jeszcze w grupie G z Hiszpanami i Belgami.