Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22 M: Druga wygrana Włochów i Francji

ME U-22 M: Druga wygrana Włochów i Francji

fot. CEV

W Tarnowie trwają mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 22. W grupie I ponownie tie-breaka rozegrała reprezentacja Francji, dla której było to drugie zwycięstwo. Szanse na awans do półfinału stracili więc Austriacy. W grupie II Turcja dopiero po piątym secie mogła cieszyć się ze zwycięstwa nad Holendrami, a Włosi bez większego problemu rozprawili się z Czarnogórą, co zapewniło im awans do półfinału. 

Grupa I: Drugiego tie-breaka w turnieju wygrała reprezentacja Francji, która w starciu z Austrią wyszła ze sporych tarapatów. Trójkolorowi przegrywali już 0:2 i choć dość pewnie wygrali trzecią odsłonę, to w czwartej długo gonili wynik i szalę na swoją korzyść przechylili dopiero w końcówce. W tie-breaku za to od początku do końca prym wiedli podopieczni Stephane Sapinarta i triumfowali 15:10. Swoje ponownie zagrał Ibrahim Lawani, który miał na swoim koncie 14 oczek, tyle samo co Hilir Henno. 

Austria – Francja 2:3
(25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 10:15)

Składy zespołów:
Austria: Nusterer K. (9), Krassnig (19), Alagić (1), Glatz L. (13), Sablatnig S. (13), Czerwiński (20), Zegner (libero) oraz Muller, Bruchmann (libero), Hensel, Glatz M. i Nusterer P. (2)
Francja: Motta (3), Lawani (14), Pothron (2), Nack Minyem (11), Louis-Marie (4), Gempin (12), Loubeyre (libero) oraz Henno (14), Leon (10), Michel (5), Coulet (1) u Canovas

Zobacz również:
Wyniki i tabel gr. I ME U-22 mężczyzn 

Grupa II: 

Dość łatwo dwie pierwsze partie starcia z Holandią wygrali reprezentanci Turcji. Nie byli oni jednak w stanie postawić kropki nad „i” i o wyniku tego spotkania decydowała piąta odsłona. W niej szybko to ekipa znad Bosforu przejęła inicjatywę i nie oddała jej już do końca, wygrywając tym samym swoje pierwsze spotkanie w turnieju. Liderem Turków z 21 oczkami był Kaan Gurbuz, 18 dołożył natomiast Mirza Lagumdzija. Po stronie ekipy prowadzonej przez Leventa Matmericliego dominowała ofensywa, w której jego podopieczni utrzymali 55% skuteczności.

Holandia – Turcja 2:3
(19:25, 18:25, 25:21, 25:23, 9:15)

Składy zespołów:
Holandia: Van Muijden (1), Bak (7), Brilhuis (16), Wijkstra (11), De Jong, Boekhoudy (12), Lipke (libero) oraz Meijs (3), Macnack, Hoge, Hofhuis (6)
Turcja: Gurbuz (21), Bostan (3), Tumer (12), Lagumdzija (18), Kurtulus (7), Bayram (11), Yutmdagul (libero) oraz Uzun (1), Kir (libero), Erden i Kirkit

Ponownie dość jednostronne spotkanie rozegrali Włosi, którzy nie dali zbyt wielu szans zdecydowanie niżej notowanym Czarnogórcom. Nie można było im jednak odmówić walki, głównie w pierwszej partii. Kolejne dwie były już zdecydowanie pod dyktando Italii, w której szeregach prym wiódł Tommaso Rinaldi, a wspierał go Andrea Schiro. Kolejny triumf zapewnił tym samym Włochom awans do półfinału, a o drugie miejsce w grupie II będą walczyć Turcy oraz Holendrzy. Turcja w czwartek zmierzy się z Czarnogórą, a Holandia z Włochami.

Czarnogóra – Włochy 0:3
(22:25, 15:25, 19:25)

Składy zespołów:
Czarnogóra: Molenković (1), Perunicić (11), Perunović (1), Cincur (2), Jovović (8), Cimbaljević (10), Kosović (libero) oraz Miljanić, Djurović, Rovcanin i Krivopkapić (libero)
Włochy: Crosato (6), Caparoni (9), Schiro (10), Magalini (5), Rinaldi (11), Porro (3), Catania (libero) oraz Cinaciotta (2), Gottardo (6), Ferrato i Mellano (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. II ME U-22 mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę