Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22 K: Druga wygrana Jundziłł i Marcinowskiej

ME U-22 K: Druga wygrana Jundziłł i Marcinowskiej

Po porannej wygranej w świetnym stylu z siatkarkami ze Słowacji Patrycja Jundziłl i Melania Marcinowska w drugim meczu grupowym pokonały 2:0 rywalki z Austrii i w sobotę na pewno zobaczymy je w fazie pucharowej mistrzostw Europy do lat 22. W piątek Polki rozegrają jeszcze ostatni mecz grupowy z Litwinkami, które także mają na swoim koncie już dwa wygrane mecze, a stawką będzie bezpośredni awans do 1/8 finału.

Po fantastycznym starcie w mistrzostwach Europy do lat 22 w Baden Patrycja Jundziłł i Melania Marcinowska nie spoczęły na laurach i pełne motywacji przystąpiły do meczu z parą z Austrii. Ich rywalkami były Marie Bruckner i Lina Hinteregger, które przegrały swój pierwszy mecz.

Również i tym razem to Polki były stroną dominującą i już od początku meczu uzyskały niewielką przewagę, którą cały czas powiększały. Rywalki myliły się coraz częściej i przewaga biało-czerwonych sukcesywnie rosła. Jundziłł i Marcinowska wygrały pewnie pierwszego seta do 21.

W drugiej partii sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Austriaczki starały się przełamać nasz duet i zmusić nasze reprezentantki do błędu, ale często bezskutecznie. Polki grały uważnie, a co najważniejsze skutecznie i ich prowadzenie nawet przez moment nie było zagrożone. Powtórzyły wynik z pierwszego seta i wygrywając całe spotkanie 2:0 odniosły drugie zwycięstwo w turnieju. W piątek zmierzą się z Litwinkami, które mają na swoim koncie także dwie wygrane w grupie. Stawką będzie pierwsze miejsce dające bezpośredni awans do 1/8 finału turnieju.