Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Przełamanie Polek w meczu z belgijskim duetem

ME U-20: Przełamanie Polek w meczu z belgijskim duetem

Polska para Melania Marcinowska/Urszula Łunio w swoim drugim meczu w plażowych mistrzostwach Europy pokonała belgijski duet Va Deun/Beauve. Było to pierwsze zwycięstwo  biało-czerwonych po niespodziewanej porażce w inauguracyjnym meczu z francuskimi siatkarkami. W dniu jutrzejszym Polki zmierzą się z niepokonanymi Hiszpankami Moreno/Vergara.

Polki od samego początku spotkania kontrolowały boiskowe wydarzenia, szybko wypracowały sobie przewagę. Po 12 minutach zmagań prowadziły 19:11. Całą premierową odsłonę wygrały dosyć pewnie w stosunku 21:13. Biało-czerwone poszły za ciosem, dominowały w grze na siatce i po raz kolejny zbudowały sobie przewagę (12:8). Belgijska para nie potrafiła przeciwstawić się dobrze grającym Polkom, cały mecz zakończył się po 29 minutach.

W drugim meczu tej grupy niepokonana hiszpańska para Morena/ Vergara wygrała z francuskim duetem Dupin/Fabre 2:0 (21:15, 21:15). Tym samym Hiszpanki zapewniły sobie awans do następnej rundy z pierwszego miejsca. Dla Marcinowskiej/Łunio jutrzejsze spotkanie będzie miało bardzo ważne znaczenie.

Marcinowska/Łunio POL [10] – Van Deun/Beauve BEL [26] 2:0
(21:13, 21:14)