Strona Główna > Aktualności > ME U-20: Porażka Polek na koniec fazy grupowej

ME U-20: Porażka Polek na koniec fazy grupowej

Melania Marcinowska i Urszula Łunio w swoim trzecim meczu grupowym mierzyły się z Tanią Moreno Matveeva i Aną Vergara. Hiszpanki, podobnie jak w dwóch wcześniejszych meczach grupowych, triumfowały bez straty seta. Mimo przegranej Polki będą kontynuowały swoją przygodę z turniejem.

Polki rywalizację w plażowych mistrzostwach Europy U-20 rozpoczęły od porażki po tie-breaku z francuskim duetem Dupin/Fabre. W drugim pojedynku grupy G na Melanię Marcinowską i Urszulę Łunio czekały Belgijki. Z Van Deun/Beauve biało-czerwone poradziły sobie bez najmniejszych problemów. Na koniec rywalizacji grupowej reprezentantkom Polski przyszło zmierzyć się z najtrudniejszymi przeciwniczkami – niepokonanymi dotąd Hiszpankami.

Pierwszy set miał bardzo ciekawy przebieg. Obu drużynom nie można było odmówić woli walki i dopiero zacięta walka na przewagi zdecydowała, że to Tania Moreno Matveeva i Ana Vergara wygrały tę odsłonę (23:21). Hiszpanki z wysokiego c weszły w drugiego seta, szybko odskakując na pięć punktów. Z czasem rywalki biało-czerwonych coraz bardziej dyktowały warunki. Marcinowska/Łunio nie potrafiły znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywalek i w drugiej odsłonie przegrały do 11.

Polki zakończyły fazę grupową na 3. miejscu. Biało-czerwone zgromadziły 4 punkty. W grupie G triumfowały Hiszpanki, zaś drugie miejsce z pięcioma punktami na swoim koncie zajęły siatkarki z Francji. W kolejnej rundzie Marcinowska/Łunio zmierzą się ze słowackim duetem Podhradska/Majernikova.