Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polki przegrały w tie-breaku

ME U-20: Polki przegrały w tie-breaku

W plażowych mistrzostwa Europy U-20 wśród pań rywalizuje para Melania Marcinkowska/Urszula Łunio. Biało-czerwone trafiły do grupy G, gdzie wyżej rozstawioną parą są jedynie Hiszpanki – Moreno/Vergara. W pierwszym grupowym meczu Polki przegrały jednak z niżej rozstawioną ekipą z Francji – Dupin/Fabre.

Polki rozpoczęły od mocnego uderzenie i szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (7:2). Z czasem jednak rywalki grały coraz lepiej i odrobiły większość strat. Chociaż początek seta tego nie zwiastował, końcówka okazała się bardzo nerwowa, jednak zakończyła się szczęśliwie dla biało-czerwonych, które wygrały 24:22.

Drugi set od początku wymagał od obu ekip dużego skupienia. Na minimalne prowadzenie (8:7) wyszły Francuzki. Chociaż wynik często wahał się w okolicy remisu, to jednak duet Dupin/Fabre w końcówce zagrał lepiej i wygraną 21:19 doprowadził do tie-breaka. Początek trzeciego seta był wyrównany (2:2), jednak w decydującej części Polki wypracowały sobie dwa punkty przewagi (12:10). Gdy wydawało się, że są o krok od wygranej, rywalki odwróciły losy seta i triumfowały 15:13, a w całym meczu 2:1.

W drugim meczu grupy G duet Moreno/Vergara z Hiszpanii pokonał parę Van Deun/Beauve z Belgii 2:0 (21:17, 21:13). Belgijki będą kolejnymi rywalkami biało-czerwonych.

Marcinowska/Łunio POL – Dupin/Fabre FRA 1:2
(24:22, 19:21, 13:15)