Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Pewny triumf i awans Polek do 1/8 finału

ME U-20: Pewny triumf i awans Polek do 1/8 finału

Polskie siatkarki Melania Marcinowska i Urszula Łunio pewnie awansowały do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy do lat 20. Polki pokonały słowacki duet Veronika Podgradska/Karolina Majernikova 2:0. W kolejnej rundzie czekają je niepokonane do tej pory Greczynki Georgia Antonakaki/Ioanna Perdikaki.

Melania MarcinowskaUrszula Łunio rywalizowały wcześniej w grupie G. Z jednym zwycięstwem 2:0, jedną porażką 1:2 i jedną 0:2 zajęły trzecie miejsce, dzięki czemu wyszły z grupy, ale musiały powalczyć w barażu o 1/8 finału. Ich rywalkami były Słowaczki Veronika Podgradska/Karolina Majernikova, które z dwoma wygranymi i jedną przegraną zajęły drugie miejsce w grupie B.

Polki lepiej rozpoczęły mecz, wykorzystywały swoje szanse i w drugiej części seta miały już trzypunktowe prowadzenie (16:13). Bez problemów utrzymywały dystans (19:16), co nie zmieniło się już do końca pierwszego seta, w którym duet Marcinowska/Łunio spokojnie triumfował 21:18. W drugą partię ponownie lepiej weszły siatkarki z Polski i szybko zbudowały przewagę (10:7), którą chwilę później powiększyły do czterech „oczek” (12:8). Marcinowska i Łunio już do końca meczu kontrolowały jego przebieg i pewnie zwyciężyły w drugiej odsłonie 21:17 i w całym spotkaniu 2:0.

Polki awansowały tym samym do 1/8 finału mistrzostw, w którym zmierzą się z Greczynkami Georgia Antonakaki/Ioanna Perdikaki. Rywalki polskiego duetu wygrały grupę A z kompletem zwycięstw i bez straty seta, Melanię Marcinowską i Urszulę Łunio czeka więc niezwykle trudne zadanie w walce o ćwierćfinał.

Podhradska/Majernikova SVK [31] – Marcinowska/Łunio POL [10] 0:2
(18:21, 17:21)