Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Marcinowska i Łunio pożegnały się z turniejem

ME U-20: Marcinowska i Łunio pożegnały się z turniejem

Melania Marcinowska i Urszula Łunio, po zwycięstwie 2:0 w barażu o 1/8 finału, o ćwierćfinał walczyły z Greczynkami Georgią Antonakaki oraz Ioanną Perdikaki. Po nieznacznie przegranym pierwszym secie, w drugim Polki zdominowały rywalki i wygrały do 11. W decydującej partii musiały jednak uznać wyższość przeciwniczek i ostatecznie poniosły porażkę 1:2, żegnając się z turniejem.

Melania Marcinowska oraz Urszula Łunio do 1/8 finału dotarły po zajęciu trzeciego miejsca w grupie G oraz wygranym barażu ze słowackim duetem Veronika Podgradska/Karolina Majernikova. Greczynki Georgia Antonakaki/Ioanna Perdikaki do 1/8 finału awansowały natomiast bezpośrednio po wygraniu grupy A z kompletem zwycięstw.

W spotkanie nieznacznie lepiej weszły Greczynki (3:1), jednak Marcinowska i Lunio nie pozwoliły im zbudować przewagi – w połowie seta na tablicy wyników widniał remis (11:11). Między siatkarkami toczyła się wyrównana walka, jednak końcówka należała do duetu Antonakaki/Perdikaki, który ostatecznie wygrał 21:18. Niezrażone porażką Polki dobrze otworzyły kolejną partię (2:0). Rozkręcały się z każdą kolejną akcją, Greczynki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Marcinowska i Łunio zdominowały rywalki w tym secie i wygrały 21:11.

Georgia Antonakaki oraz Ioanna Perdikaki szybko otrząsnęły się po tak wysokiej przegranej, mocno rozpoczęły tie-breaka i kontrolowały jego przebieg od początku do końca, ostatecznie triumfując 15:5. Zameldowały się tym samym w ćwierćfinale, w którym zmierzą się z wygraną  parą starcia Moreno/Vergara – Vasvári, Z./Vecsey. Melania Marcinowska i Urszula Łunio zakończyły natomiast swój udział w turnieju.

Antonakaki/Perdikaki GRE [32] – Marcinowska/Łunio POL [10] 2:1
(21:18, 11:21, 15:5)