Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-18 M: W meczu o siódme miejsce tie-break dla Czech

ME U-18 M: W meczu o siódme miejsce tie-break dla Czech

Za nami mecz o 7. miejsce mistrzostw Europy siatkarzy do lat 18. Reprezentacja Polski zmierzyła się w nim z Czechami. Biało-czerwoni słabo otworzyli spotkanie, ale szybko odpowiedzieli i wygrali potem drugiego seta. W trzecim po walce wygrali Czesi, a czwarta partia  została zdominowana przez Polaków,. Czesi lepiej weszli w tie-breaka  i prowadzenie utrzymali do końca zajmując tym samym 7. lokatę. Polska uplasowała się na miejscu 8.

Lepiej w mecz weszli Czesi, którzy po udanym bloku prowadzili 4:1.  Szybko przejęli oni kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, dobrze grali blokiem i zagrywką (10:3).  Polacy nie mogli znaleźć punktu zaczepienia w żadnym elemencie, choć dzięki dobrej grze w ofensywie Igora Rybaka zbliżyli się na 6:10.

Przy zagrywce Wojtecha Pitnera Czesi odskoczyli jednak na 14:6, a po ataku Lukasa Totha było już 16:8. Młodzi Polacy co prawda przy zagrywce Wiktora Gołębiowskiego zdobyli cztery oczka z rzędu (12:16), a wkrótce różnica stopniała już do trzech oczek przy zagrywce Artura Beckera (14:17).  Do stanu 22:19  różnica trzech, czterech punktów się utrzymywała, ostatnie trzy akcje należały jednak do Czechów, a set zakończył atakiem Matej Pastrnak.

W kolejną część meczu z kolei lepiej weszli Polacy, dzięki dobrej grze w ataku i na zagrywce Kamila Urbańczyka  prowadzili 8:4. Biało- Czerwoni utrzymywali prowadzenie, a nawet je po ataku Rybaka powiększyli (13:8). Atak Pastrnaka pozwolił wprawdzie Czechom zbliżyć się na trzy oczka (10:13), ale po chwili różnica znów wynosiła pięć punktów przy zagrywce Potrykusa (15:10). Polacy kontrolowali wydarzenia na boisku (21:15). Ostatecznie Czesi zdobyli w tej partii 17 punktów.  Dobrze w końcówce zagrywał  Bartłomiej Potrykus, a set zakończył nieudany atak Pastrnaka.

W trzeciej odsłonie to Czesi odskoczyli po wyrównanym początku na 5:3 po udanym bloku, ale  Polacy przy zagrywce Jakuba Serewisa nie tylko wyrównali, ale i wyszli na prowadzenie 8:7. Rozgorzała walka punkt za punkt, do momentu, gdy Czesi nie odskoczyli na 12:10 po ataku Totha.  Wkrótce było już 15:12 dla Czechów, którzy przejęli inicjatywę (18:14).  Polacy starali się odrabiać straty, zbliżyli się na 20:22, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Czwartą partię lepiej rozpoczęli reprezentanci Polski (7:4). Teraz to biało-czerwoni dominowali w każdym elemencie (12:6, 14:7). Wszystko zmierzało ku temu, że mecz zakończy się tie-breakiem, Czesi nie mogli znaleźć sposobu na rozpędzonego rywala (10:18). Ostatecznie Czesi zdobyli w tej partii zaledwie 13 punktów, a set zakończył się atakiem Bartłomieja Potrykusa.

Na początku tie-breaka Czesi  przy zagrywce Davida Obdrzalka odskoczyli na 6:2. Podopieczni Macieja Bartodziejskiego rozpoczęli jednak pogoń i zbliżyli się na 10:9 dzięki w dużej mierze zagrywce Wiktora Gołębiowskiego. Walki nie brakowało, ale ostatecznie to Czesi okazali się minimalnie lepsi. Mecz atakiem zakończył Matej Pastrnak.

Czechy – Polska 3:2
(25:19, 17:25, 25:21, 13:25, 15:12)

Czechy: Chromec (1), Hager, Toth (6), Pitner (15), Pastrnak (24), Cerny (6), Micek (libero) oraz Tlaskal, Vitamvas, Dubs, Obdrzalek (15)
Polska: Chaciński (20, Szpernalowski, Potrykus (22), Gołębiowski (5),  Urbańczyk (12), Rybak (22), Granieczny (libero) oraz Serewis (9), Patecki, Becker (1)