Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-18 M: Polska przegrała z Włochami i zagra o miejsca 5-8

ME U-18 M: Polska przegrała z Włochami i zagra o miejsca 5-8

W meczu ostatniej szansy reprezentanci Polski do lat 18 przegrali 1:3 z Włochami i tym samym nie zagrają o medale mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego wygrali trzecią partię meczu, na więcej nie było ich stać. Biało-czerwoni  będą rywalizowali o miejsca 5-8.

W mecz lepiej weszli Polacy, którzy po kontrach Igora Rybaka odskoczyli od rywali na 5:2. Ci jednak szybko zaczęli odrabiać straty, a atak Alessandro Bristota dał im remis (8:8). W kolejnych minutach udanymi akcjami popisywali się Tommaso Barotto i Stanisław Chaciński, a wynik ciągle oscylował wokół remisu (15:15).

Tak było do stanu 21:21, ale zbicie Lorenzo Magliano i blok jego kolegów sprawiły, że to Italia zaczęła zbliżać się do sukcesu w premierowej odsłonie (23:21). Chaciński jeszcze próbował doprowadzić do batalii na przewagi, ale Magliano przypieczętował wygraną Włochów w tej części spotkania (25:23).

W pierwszej fazie drugiej odsłony obie ekipy szły łeb w łeb. Wprawdzie przy zagrywce Chacińskiego biało-czerwoni odskoczyli od rywali na 9:6, ale ci dzięki blokowi wrócili szybko do gry. Do stanu po 12 trwała wyrównana walka, ale błędy Polaków i skuteczna akcja Pardo Matiego spowodowała, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować siatkarze z Italii (15:12). Polaków stać było jeszcze na jeden zryw, a po kontrze Szymona Pateckiego wyszli nawet na prowadzenie 19:18, ale końcówka zdecydowanie należała do przeciwników. Przy zagrywce Mattii Filippelliego zbudowali oni sobie przewagę, a kontra Bristota przypieczętowała ich zwycięstwo w tej części spotkania (25:20).

W trzeciego seta lepiej weszli biało-czerwoni, którzy przy serwisie Wiktora Gołębiowskiego, a następnie Chacińskiego zbudowali sobie przewagę (9:5). Nie cieszyli się z niej długo, bo Bristot na spółkę z Magliano pozwolili Włochom wrócić do gry (9:9). W kolejnych minutach dzięki Chacińskiemu niewielka przewaga zarysowała się po stronie biało-czerwonych, a po błędzie rywali prowadzili oni 17:14. Akcja Jakuba Nowaka powiększyła ich nadwyżkę (20:16). W końcówce przeciwnicy nie znaleźli już sposobu, aby doprowadzić do emocjonującej batalii, a atak Gołębiowskiego przypieczętował sukces Polaków w tej partii (25:19).

W czwartym secie przebudzili się siatkarze z Italii, którzy przy serwisie Diego Frasco szybko zbudowali sobie przewagę (6:3). Biało-czerwoni kompletnie stanęli, a seria oczek Bristota spowodowała, że rywale czuli się coraz pewniej (10:4). Z akcji na akcję ich dominacja stawała się coraz większa (13:5). Po ich błędach i zbiciu Mateusza Jańczyka Polacy zbliżyli się jeszcze na 12:17, ale na więcej nie było ich stać. Magliano prowadził Italię do zakończenia fazy grupowej bez porażki. W końcówce biało-czerwoni nie unikali błędów, a tą część meczu przegrali 18:25. Ta porażka sprawiła, że nie zagrają o medale w mistrzostwach Europy.

Polska – Włochy 1:3
(23:25, 20:25, 25:19, 18:25)

Polska: Chaciński (18), Szpernalowski (1), Potrykus (17), Gołębiowski (4), Nowak (6), Rybak (7), Granieczny (libero) oraz Ptecki (5), Becker, Jańczyk  (2)
Włochy: Bristot (18), Magliano (16), Filippelli (4), Barotto (2), Pozzebon (1), Matti (13), Morazzini (libero) oraz Miraglia, Frascio (5), Carpita, Fedrici, Bonisoli