Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-17 M: Czwarta kolejka z wygraną Polaków już za nami

ME U-17 M: Czwarta kolejka z wygraną Polaków już za nami

W niedzielę odbyła się czwarta kolejka fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17. Wygraną zanotowali młodzi Polacy odprawiając z kwitkiem reprezentację Holandii.  Wynik ten pozwala im się nadal liczyć w walce o półfinał. Nadal nie do zatrzymania są Bułgarzy, którzy kolejny raz wygrali bez straty seta. Ogólnie większość spotkań kończyła się wynikiem 3:0, tylko w dwóch meczach przegrani zdołali wygrać seta.

GRUPA I- TRWA BUŁGARSKA DOMINACJA

W grupie I nadal dominuje reprezentacja Bułgarii. Nie dość, że Bułgarzy są niepokonani, to nie stracili nadal nawet seta. W niedzielę nie dali żadnych szans Słowenii przeważając w każdym elemencie i kontrolując spokojnie boiskowe wydarzenia.  Podobny przebieg miał mecz Czarnogóry z Estonią. Estończycy nie dali  rywalom nawet możliwości nawiązania walki.  Czarnogóra w tym turnieju nie wygrała jeszcze nawet seta. Pierwszej turniejowej  porażki doznali Turcy, którzy niespodziewanie ulegli Belgii. W dwóch pierwszych setach nie mieli oni absolutnie nic do powiedzenia, walki nie brakowało w trzecim, ale to Belgowie wygrali na przewagi i tym samym w całym meczu 3:0. Jedyne, dłuższe niż trzysetowe spotkanie stoczyły zespoły Austrii i Grecji . Pierwsze dwa sety były dość jednostronne, ale wygrane raz przez jednych raz drugich.  Trochę walki było w trzecim secie wygranym przez Austrię. Ci w czwartej odsłonie dokończyli dzieła i wygrali 3:1.

W drugiej grupie niepokonani są Hiszpanie i Włosi. Ci pierwsi co prawda ze stratą jednego seta, ale pokonali Francuzów.  W dwóch pierwszych setach emocji nie brakowało, kończyły się one minimalną różnicą punktową. Raz lepiej wojnę nerwów wytrzymali Hiszpanie, raz Francuzi. W trzeciej partii inicjatywę przejęli Hiszpanie i utrzymali ją w czwartym secie. Włosi w starciu z Finami w pierwszym secie nie dali szans przeciwnikom będąc lepszym pod każdym względem, w partii drugiej i trzeciej było nieco oporu ze strony Finów, ale i tak nie zdołali oni  wygrać nawet seta okazując się słabszym od Azzurrich.

Wciąż w walce o półfinał liczy się reprezentacja Polski. Podopieczni trenera trenera Artura Łozy tylko w trzecim secie pozwolili Holendrom zdobyć więcej niż 20 oczek i wygrali pewnie 3:0.  Aktualnie mają dwa oczka straty do drugiej w tabeli Italii.  Kolejnym rywalem będą Czechy. Ci z kolei ulegli w niedzielę w trzech setach Serbom.  W dwóch pierwszych setach na boisku oglądaliśmy siatkarską wojnę, ale to Serbowie okazali się lepsi w końcówkach na przewagi. W trzecim przewaga Serbów nie podlegała już dyskusji.