Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 K: Znamy finalistki mistrzostw Europy

ME U-17 K: Znamy finalistki mistrzostw Europy

Sobota to przedostatni dzień mistrzostw Europy siatkarek do lat 17. W tym dniu odbyły się półfinały i mecze o rozstawienie w rywalizacji o lokaty 5-8.  Reprezentacja Polski pokonała Holandię 3:1 i zagra o 5. miejsce z Bułgarią. W finale zagrają Włoszki z Turcją, zaś o brązowy medal  Niemki i Serbki.

Mecze o miejsca 5-8:

W pierwszym meczu o rozstawienie w rywalizacji o lokaty 5-8 Słowenia zagrała z Bułgarią. W pierwszych dwóch setach Słowenki nie miały za wiele do powiedzenia. Były zespołem słabszym w każdym elemencie, starały się co prawda nawiązać walkę, ale to były tylko momenty.  W trzecim secie robiły wszystko, co mogły, ale ostatecznie przegrały 3:0. Bułgarki po wygranej 3:0 mogły się cieszyć z awansu na mistrzostwa świata, a o 5. miejsce zagrają z reprezentacją Polski.

Podopieczne trenera Waldemara Kawki o prawo gry o 5. miejsce i awans na mistrzostwa świata zagrały z Holandią. W pierwszym secie Biało-czerwone rozbiły rywalki wygrywając szybko do 14. W drugiej odsłonie walki było już więcej, ale w najważniejszych momentach to Polki zdobywały punkty i prowadziły w meczu 2:0.  Najwięcej emocji było  w trzecim secie, tym razem to Holenderki lepiej rozwiązały końcówkę i zachowały szansę na zwycięstwo w meczu. Przegrana partia jednak nie podłamała Polek, które szybko narzuciły rywalkom swój styl gry i zamknęły mecz w czterech setach ciesząc się z awansu na mundial. Więcej o meczu TUTAJ

Słowenia – Bułgaria  0:3
(19:25, 17:25, 20:25)

Holandia – Polska 1:3
(14:25, 21:25, 25:23, 19:25)

Półfinały:

W pierwszym półfinale  Włoszki zagrały z Niemkami i w dwóch pierwszych setach to Azzurre nadawały ton boiskowym wydarzeniom. Włoszki były lepsze w ataku, zagrywce, obronie, bloku, w każdym elemencie siatkarskiej sztuki.  Walka była w secie trzecim, Niemki poprawiły jakość swojej gry i starały się przedłużyć spotkanie. Ostatnie słowo należało jednak do Italii, która tym samym zameldowała się w finale.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim półfinale, w którym Turcja zagrała z Serbią. Mecz zakończył się po tie-breaku. W pierwszym secie Serbki nie miały nic do powiedzenia, Turczynki szybko ustawiły sobie grę i kontrolowały to, co się wydarzyło na parkiecie.  W drugim secie walki było już więcej, Serbki poprawiły jakość swojej gry i wyrównały stan rywalizacji. Zespoły nie potrafiły utrzymać formy, w kolejnych częściach meczu raz szybko wygrywała jedna, raz druga ekipa. Doszło więc do tie-breaka, w którym to Turcja w pewnym momencie wypracowała sobie przewagę. Utrzymała ją do końca i w niedzielę zagra o złoto.

Włochy – Niemcy 3:0
(25:18, 25:15, 25:21)

Serbia  – Turcja 2:3
(16:25, 25:20, 25:18, 15:25, 12:15)