Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 K: Trzecia wygrana biało-czerwonych

ME U-17 K: Trzecia wygrana biało-czerwonych

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 17 póki co kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w mistrzostwach Europy. W poniedziałek wygrała trzecie grupowe spotkanie czempionatu. Biało-czerwone tym razem okazały się lepsze od Węgierek, którym oddały tylko jedną partię.

Początek meczu należał do Węgierek, które przy zagrywce Cecilii Jambor zbudowały sobie przewagę (4:0). W kolejnych minutach kontrolowały grę, a po błędzie Anny Fiedorowicz wygrywały już 13:8. Pojedyncze udane zagrania Zofii Sobanty i Zofii Brzozy nie były w stanie poderwać biało-czerwonych do walki (18:14).

Dopiero przy zagrywce Aleksandry Walczak Polki odrobiły straty. Im bliżej końca seta, tym spisywały się coraz lepiej. Po akcji Brzozy wygrywały już 24:22, ale rywalki doprowadziły do batalii na przewagi. W niej blok Martyny Podlaskiej dał zwycięstwo Polkom (26:24).

W drugim secie młode Polki poszły za ciosem, a po zagrywce Oliwii Jaroń odskoczyły od rywalek na 5:3. Jednak przez własne błędy pozwoliły Węgierkom wrócić do gry. Po bloku to one próbowały przejąć inicjatywę na boisku (11:9), ale biało-czerwone przy serwisie Igi Marszałkowicz nie tylko wróciły do gry, ale też wyszły na prowadzenie (15:12). Wówczas zupełnie stanęły, a Węgierki punktowały raz po raz. Wykorzystywały błędy Polek, a przy zagrywce Sophii Nagy wygrywały już 21:17. W końcówce kontrolowały wynik, a atak Nagy przypieczętował ich zwycięstwo (25:21).

W pierwszej fazie trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, ale przy zagrywce Sobanty Polki zaczęły budować sobie przewagę. Udane akcje w ataku dołożyła Antonina Serafinowska, a biało-czerwone objęły prowadzenie 10:4. Skutecznie w ataku prezentowały się Brzoza i Jaroń, a strata Węgierek cały czas była wyraźna (9:15). Ich pojedyncze udane odpowiedzi na niewiele im się zdały. Po asie serwisowym Sary Tuth zbliżyły się jeszcze na 17:20, ale końcówka należała do biało-czerwonych. W niej skutecznie grała Brzoza, a Sobanty postawiła kropkę nad i w tej części spotkania (25:20).

W czwartym secie Polki poszły za ciosem, a zbicie Sobanty i błędy rywalek dały im prowadzenie 6:3. Ale Węgierki szybko się podniosły, a przy zagrywce Nagy wróciły do gry. Z biegiem czasu to one zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, a po kontrze Ramony Fekete wygrywały już 13:9. Po asie serwisowym Fanni Fekete kontrolowały grę (16:10), ale Fiedorowicz poderwała Polki do walki. Dzięki dobrej postawie Sobanty odrobiły one wszystkie straty (20:20). W końcówce Węgierki myliły się w ataku, a między innymi zbicie Fiedorowicz pozwoliło odnieść Polkom zwycięstwo (25:22).

Polska – Węgry 3:1
(26:24, 21:25, 25:20, 25:22)

Polska: Sobanty (20), Brzoza (18), Fiedorowicz (6), Walczak (3), Serafinowska (6), Jaroń (12), Drosdowska (libero) oraz Dombrowska (2), Marszałkowicz (1), Chmielewska, Podlaska (2), Siuda
Węgry: Jambor (11), Toth (4), Nagy (7), Fekete F. (10), Eross (17), Botyanszki (7), Nagy-Hegyesi (libero) oraz Tuska (1), Fekete R. (1)