Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 K: Pewne zwycięstwo Polek w meczu z Finkami

ME U-17 K: Pewne zwycięstwo Polek w meczu z Finkami

Zaledwie trzy sety wystarczyły Polkom do wygrania spotkania z siatkarkami z Finlandii. Pierwsze dwie odsłony wręcz zdominowały i pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 12 oczek. Nieco więcej walki przyniosła trzecia partia, w której biało-czerwone triumfowały 25:22.

Mecz rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia Finek. Nie trzeba było jednak długo czekać na wyrównanie. Od tej pory trwała walka punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło dopiero po ataku w siatkę siatkarki z Finlandii, po którym biało-czerwone miały już o trzy oczka więcej (10:7). Do tego Polki dołożyły blok, dzięki czemu jeszcze bardziej umocniły się na prowadzeniu. Nie bez znaczenia była także ich dobra zagrywka, która w połowie premierowej odsłony przyniosła im kolejne zdobycze punktowe (16:9). Końcówka przebiegła więc już pod pełną dominacją Polek, które cieszyły się z pewnego zwycięstwa w secie numer jeden (25:12).

Polki świetnie weszły także w drugą partię (6:0). Dopiero ich autowy atak zmniejszył nieco dystans między drużynami. Nie wytrącił on biało-czerwonych z równowagi, gdyż zaraz powiększyły swoją przewagę do aż siedmiu oczek (14:7). W dodatku Finki nie pomagały sobie popełniając błędy własne. Piłka niesiona sprawiła więc, że reprezentantki Polski były już coraz bliżej kolejnej wygranej (19:9). Także i w tej partii to do nich należało ostatnie zdanie, a rywalki nie przekroczyły granicy 12 punktów.

Od prowadzenia biało-czerwonych zaczęła się także kolejna odsłona. Tym razem przeciwniczki zdołały szybko doprowadzić do remisu (2:2). Biało-czerwone musiały popracować blokiem, aby wypracować sobie wyższą przewagę (7:3). Nie utrzymały jej jednak i po raz kolejny wynik wskazał na remis. Od tej pory trwała walka, ale w końcówce to siatkarki z Polski znalazły się w lepszej sytuacji (18:15). Finki starały się jeszcze nadgonić wynik, ale ostatecznie musiały się pogodzić z porażką w ostatnim secie (22:25) i całym meczu.

Polska – Finlandia 3:0
(25:12, 25:12, 25:22)