Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 K: Koniec fazy grupowe, poznaliśmy wszystkich półfinalistów

ME U-17 K: Koniec fazy grupowe, poznaliśmy wszystkich półfinalistów

Do grona znanych już półfinalistów – Chorwacji, Włoch i Grecji dołączyła reprezentacja Turcji, która siatkarsko znokautowała węgierski zespół podczas swojego ostatniego meczu w fazie grupowej. Podopieczne trenera Krzysztofa Janczaka nie awansowały do rundy finałowej, a cały turniej zakończyły na szóstym miejscu z dorobkiem 12 punktów.

Grupa I

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu pokonała 3:0 bułgarski zespół, który ze wszystkich sił starał się urwać biało-czerwonym choćby seta. Estońska drużyna była odrobinę lepsza w spotkaniu z Gruzją i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:1. Początek rywalizacji Serbii z Włochami był bardzo wyrównany, jednak z każdym setem coraz lepiej grały Włoszki, które ostatecznie zwycięstwem podkreśliły swój awans do następnej rundy. Na zakończenie zmagań w grupie I Holandia zagrała z Chorwacją. Mecz zakończył się wygraną Chorwatek, mimo że Holenderki dzielnie walczyły, a w drugim secie nawet wygrały i to do 11. Do półfinałów awansowała reprezentacja Chorwacji z pierwszego miejsca i Włoch z drugiej lokaty.

Grupa II rozpoczęła się rywalizacją Niemców z Grecją. Greczynki bez większych problemów pokonały 3:0 swoje przeciwniczki i przypieczętowały swój awans do półfinałów. W kolejnym meczu zmierzyły się Słowenki z Francuzkami. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić i spotkanie zakończyło się dopiero po tie-breaku wygraną Francji. Reprezentacja Turcji pewnie i bez straty seta pokonała kadrę z Węgier w swoim ostatnim meczu grupowym. Na zakończenie rywalizacji Belgia wygrała 3:0 z Rumunią, która z każdym setem grała coraz słabiej. Z grupy II do następnej rundy rozgrywek awansowała Grecja z pierwszej lokaty oraz Turcja z drugiego miejsca.