Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-17 K: Czwarta kolejka spotkań za nami

ME U-17 K: Czwarta kolejka spotkań za nami

Mistrzostwa Europy do lat 17 siatkarek trwają w najlepsze. W sobotę odbyła się już czwarta seria spotkań . W grupie I nadal niepokonane są Chorwatki, zaś zawodzą Serbki, które przegrały już trzy spotkania.  Polki nadal mają szansę na półfinał po wygranej z Gruzją.  W grupie II nadal niepokonane są Grecja i Słowenia, na pierwsze zwycięstwo czekają Serbki.

Grupa I

Holenderki przegrywały już z Estonią 0;2, ale poderwały się do walki i odwróciły losy meczu i wygrały w tie-breaku. Zdobyły tym samym kolejne cenne punkty do tabeli.  Pierwszą turniejową porażkę zanotowały Bułgarki, które musiały uznać wyższość Włoszek, nie zdołały wygrać nawet seta.

Nadal zawodzą Serbki, w sobotnim starciu z niepokonanymi Chorwatkami nie miały za wiele do powiedzenia, były zespołem słabszym w każdym elemencie. Polki w starciu z Gruzją nie straciły seta, ale musiały się sporo napracować. W pierwszym secie wygrały na przewagi, w trzecim także walka była na styk. Jedynie drugi set był jednostronny. Polki nadal mają szansę na półfinał, ale łatwo na pewno nie będzie.

W grupie II dominują  niepokonane Greczynki i Słowenki. Te pierwsze w sobotę nie dały większych szans Francji. Zdecydowanie zdominowały one rywalki w dwóch pierwszych setach, w trzecim musiały jednak się trochę napracować, ale w końcówce zachowały więcej zimnej krwi. Słowenki zaś niespodziewanie męczyły się z ostatnią w tabeli Belgią pozwalając rywalkom wygrać nawet drugiego seta. W pozostałych, wygranych przez Słowenki także wynik był wyrównany, a o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały niuanse. Belgia tym samym nadal czeka na zwycięstwo.

Niespodzianki nie było w meczu Turcji z Niemkami. Turczynki nie oddały rywalkom nawet seta, chociaż ambicji Niemkom odmówić nie można, walczyły do samego końca, zwłaszcza w pierwszym secie. Rumunia z kolei prowadziła z Węgrami 2:0 dzieląc i rządząc na boisku, ale w kolejnych dwóch setach inicjatywę przejęły rywalki, role się odwróciły  doszło do tie-breaka. W nim triumfowały Rumunki odnosząc pierwsze zwycięstwo w zawodach.