Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17: Czwarte zwycięstwo Polaków, Włosi i Bułgarzy niepokonani

ME U-17: Czwarte zwycięstwo Polaków, Włosi i Bułgarzy niepokonani

Za nami piąty dzień rywalizacji w mistrzostwach Europy U-17 siatkarzy. Póki co nie do zatrzymania w imprezie są reprezentacje Włoch i Bułgarii, które z kompletem zwycięstw przewodzą tabelom grup. Z tonu nie spuszczają też Biało-Czerwoni, którzy odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo, pokonując reprezentację Czech.

Grupa I:

W grupie I kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie liderzy zestawienia i wciąż niepokonani Bułgarzy, którzy w czterech setach ograli reprezentację Turcji. Zwycięsko z potyczki z Czarnogórą wyszli również zajmujący 2. miejsce w tabeli Belgowie. Ci nie oddali najsłabiej spisującym się w tej grupie rywalom żadnej partii. Plasujący się na 3. pozycji Grecy mierzyli się zaś z Estonią. Obie ekipy przed tym starciem miały na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa. Trzecie dołożyli do swojego dorobku siatkarze w Półwyspu Bałkańskiego, którzy triumfowali po tie-breaku.  Komplet oczek w starciu z Austrią wywalczyli z kolei Słoweńcy, pokonując przeciwników 3:0.

W grupie II hitem było starcie dotychczasowych liderów zestawienia Hiszpanów z plasującymi się tuż za ich plecami Włochami. Zespoły stoczyły ze sobą zacięty pojedynek, o którego wyniku zdecydował dopiero piąty set. Na swoją korzyść rozstrzygnęli go reprezentanci Italii, którzy tym samym przeskoczyli rywali w klasyfikacji. Nas najbardziej interesowało spotkanie Biało-Czerwonych, którzy mierzyli się tym razem z Czechami. Polacy zapisali na swoim koncie czwarte zwycięstwo. Pokonali naszych południowych sąsiadów 3:0 i wciąż są trzecią drużyną tabeli, tracąc do Hiszpanów i Włochów zaledwie punkt. Czesi , którzy nie mają jeszcze w swoim dorobku żadnych oczek, zamykają zestawienie. Francuzi walczyli z Holandią. Pewny triumf na swoim koncie zapisali Trójkolorowi, którzy wygrali bez straty seta. W czterech partiach zaś Serbów ograli Finowie.