Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: W drugiej grupie walka do ostatniego meczu

ME U-16 K: W drugiej grupie walka do ostatniego meczu

Powoli kończy się runda grupowa mistrzostw Europy minikadetek, w których rywalizują również reprezentantki Polski. Biało-czerwone na awans do półfinału już szans nie mają, mimo że pokonały w środę Belgię. W kolejnej grupie jeszcze nie wszystko jest pewne.

I grupa

Polska kadra odniosła drugą wygraną w turnieju. To pozwala jej obecnie plasować się na trzecim miejscu w swoim zestawieniu, ale drugie Turczynki są poza ich zasięgiem. Belgijki nie postawiły biało-czerwonym dużego oporu i przegrały w trzech setach. Polskie siatkarki świetnie spisywały się w polu zagrywki, notując aż 12 asów serwisowych. To ustawiło cały mecz.

Rosjanki mierzyły się natomiast z ostatnimi w tabeli Czeszkami i również nie miały większych problemów ze zwycięstwem, wygrywając w trzech setach. Młode siatkarki Sbornej pewnie przewodzą stawce, ale nie mogą spocząć na laurach, bowiem awans do półfinału z pierwszego miejsca mogą im jeszcze odebrać Turczynki. Do wygranej rosyjski zespół poprowadził duet Korolewa/Jeremiewa. Podobnie, jak w przypadku Polek, ogromną rolę w tym spotkaniu odegrała zagrywka. Rosjanki zdobyły nią bezpośrednio 13 punktów.

Turczynki nie ustają w walce o pierwszą lokatę po fazie grupowej, a w środę 3:0 pokonały ekipę z Węgier. I w tym przypadku ogromna różnica była w postawie drużyn w polu zagrywki. To tureckie siatkarki wiodły prym stamtąd, punktując 12 razy. Zdecydowanie lepiej też atakowały.

Belgia – Polska 0:3
(18:25, 18:25, 15:25)
Węgry – Turcja 0:3
(17:25, 21:25, 18:25)
Czechy – Rosja 0:3
(22:25, 16:25, 12:25)

Przed ostatnim meczem grupowym nie można być niczego pewnym w zestawieniu, które swoje mecze rozgrywa na Słowacji. W nim tylko Chorwatki i reprezentantki Rumunii wiedzą, że nie mają szans na półfinały. Pozostałe drużyny pozostają w grze.

Pierwsze miejsce zajmują Włoszki, które w przedostatnim starciu pokonały ostatnią Rumunię. Mecz był jednostronny, a włoskie siatkarki pokazały w nim swoją moc w bloku (14 punktów). Rywalki próbowały wstrzelić się zagrywką, ale ich dziewięć asów serwisowych nie zrobiło na Włoszkach wrażenia. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego cały czas muszą jednak uważać bowiem tylko punkt za sobą mają Serbię.

Serbski zespół pokonał w środę bez straty seta drużynę gospodarzy i tym sposobem pozostaje w walce o pierwszą lokatę na koniec zmagań grupowych. Słowaczkom zupełnie ten mecz nie wyszedł i nie miały w nim żadnego punktu zaczepienia. Każdy element siatkarski przemawiał na korzyść serbskich siatkarek. Wśród nich prym wiodły Ana Mihajlović i Milica Vidacić.

Sytuacji w grupie nie ułatwił tie-break i podział punktów Bułgarek i Chorwatek. Bułgaria obecnie jest trzecia, ale podobnie jak Słowaczki ma sześć punktów. Obie drużyny w przedostatniej kolejce skomplikowały sobie też drogę do półfinałów. Natomiast Chorwatki, które już nie mają szans na awans do nich, w tym starciu starały się pokazać z jak najlepszej strony.

Włochy – Rumunia 3:0
(25:13, 27:25, 25:8)
Serbia – Słowacja 3:0
(25:12, 25:17, 25:15)
Bułgaria – Chorwacja 3:2
(20:25, 25:18, 25:22, 26:28, 15:10)