Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tym razem Developres lepszy od Radomki

Tym razem Developres lepszy od Radomki

Po remisie 2:2 w pierwszym sparingu E.Leclerc Moya Radomki Radom z Developresem Skyres Rzeszów, w drugim spotkaniu górą były rzeszowianki, które zwyciężyły 4:0. Radomianki walczyły z wicemistrzyniami Polski jak równy z równym, a dwa ostatnie sety rozstrzygała gra na przewagi. Jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachowywały przyjezdne, które popełniły też mniej błędów w całym spotkaniu.

Zagrywka Marty Krajewskiej otworzyła spotkanie i właśnie mocny serwis rozgrywającej pozwolił rzeszowiankom na objęcie prowadzenia (2:0). Oba zespoły popełniały dużo błędów, jednak gra była wyrównana. Radomka dopiero przy zagrywce Katarzyny Skorupy objęła prowadzenie, do czego przyczyniły się też skuteczne ataki Janisy Johnson (14:11). Serwis Aleksandry Lazić i jej dobra postawa na skrzydłach w końcówce pozwoliły Developresowi doprowadzić do wyrównania, a następnie wypracować sobie przewagę. Szwedzka przyjmująca zakończyła seta punktowym atakiem (25:22).

W drugiej partii od początku zdecydowanie lepsze były rzeszowianki (10:5). Radomianki dopiero w połowie seta zdołały zbliżyć się wynikiem do przeciwniczek, a przyczyniła się do tego Julia Twardowska (14:15). Trudny serwis przyjmującej pozwolił gospodyniom doprowadzić do wyrównania, a później zbudować przewagę (19:17). Jednak w końcówce rzeszowianki postawiły kilka skutecznych bloków, co dało im remis i następnie prowadzenie. Atakiem z prawej strony seta zakończyła Aleksandra Rasińska (25:23).

W trzeciej odsłonie spotkania toczyła się wyrównana walka (9:9). W drugiej części seta z dobrej strony pokazała się Renata Biała i Radomka zbudowała sobie przewagę (16:13). Rzeszowianki jednak szybko doprowadziły do wyrównania i w końcówce gra toczyła się punkt za punkt (21:21). Na swoją korzyść partię rozstrzygnęły rzeszowianki po skutecznym bloku na prawym skrzydle (28:26).

Również w czwartym, dodatkowym secie walka od początku była wyrównana, jednak znakomita postawa Renaty Białej i jej as serwisowy dały Radomce prowadzenie (7:5). Gospodynie stopniowo powiększały przewagę, dobrze grały w obronie i na kontrze (15:10). Jednak w drugiej połowie partii rzeszowianki doprowadziły do wyrównania (18:18) i gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce w zespole Developresu bardzo dobrze na skrzydłach spisywała się Aleksandra Rasińska, natomiast set zakończył się punktowym blokiem siatkarek z Rzeszowa (27:25).

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Developres SkyRes Rzeszów 0:4
(22:25, 23:25, 26:28, 25:27)

Radomka: Honorio, Bałucka, Johnson, Łukasik, Twardowska, Skorupa, Witkowska (L) oraz Laskowska, Biała, Zaborowska, Szczygioł
Developres: Van Ryk, Krajewska, Blagojević, Stencel, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Krzos (L) oraz Polańska, Grabka, Rasińska, Kaczmar, Fidon-Lebleu, Przybyła (L)