Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej w Lublinie: Gospodarze i Czarni zagrają w finale

Turniej w Lublinie: Gospodarze i Czarni zagrają w finale

fot. FIVB

W turnieju o Puchar Prezydenta miasta Lublina LUK Politechnika pokonała Ślepsk Malow Suwałki, a Czarni Radom wygrali z Projektem Warszawa. Zwycięskie drużyny zagrają o pierwsze miejsce, a przegrani będą rywalizować o trzecie miejsce.

LUK Politechnika Lublin pokonał w pierwszym meczu o puchar prezydenta miasta Lublin 3:1 Ślepsk Malow Suwałki i zameldował się w finale. Mecz z ekipą z Suwałk by przedostatnim jakim lublinianie rozegrali w tym obiekcie. Spotkania w Pluslidze beniaminek będzie rozgrywał w hali Globus przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8. Ekipa z koziego grodu źle zaczęła mecz ze Ślepskiem, w pierwszej partii spotkania górą byli przyjezdnie z północno-wschodniej Polski.Trzy kolejne partie należały do gospodarzy, Biało-niebiescy przystąpili do meczu z gospodarzami w roli drużyny, która nie rozegrała do tej pory żadnej, oficjalnej gry kontrolnej. To sprawiło, że w grze suwalczan pojawiały się m.in. błędy typowo komunikacyjne. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala mają jednak przed sobą niezwykle intensywny harmonogram sparingów. Brak meczowego rytmu dawał się suwalczanom we znaki w wielu momentach piątkowego (03.09) spotkania. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w początkowych fragmentach setów prezentowali się lepiej niż w końcówkach poszczególnych partii. Dowodem na to może być trzeci set, w którym biało-niebiescy seryjnie tracili punkty po doskonałych zagrywkach Bartosza Filipiaka, atakującego Politechniki i skutecznych kontrach gospodarzy.

Przypomnijmy, że wcześniej lublinianie rozegrali mecze kontrolne. W Starej Kiszewie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zmierzyli się z Treflem Gdańsk. W pierwszym sparingu drużyna jego podopieczni przegrali po tie-breaku. W drugim starciu był nietypowy dla siatkówki remis 2:2 (trenerzy umówili się bowiem na rozegranie czterech setów). Lubelski szkoleniowiec w obu spotkaniach miał do dyspozycji wszystkich zawodników, z wyjątkiem Jakuba Strulaka, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-21.

LUK Politechnika Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(23:25, 25:19, 25:20, 25:20)

W drugim meczu tego turnieju Projekt Warszawa musiał uznać wyższość radomian. Mecz był bardzo nierówny o czym świadczą wyniki dwóch pierwszych setów, raz gładko wygrali radomianie, raz warszawianie. W trzecim po zaciętej grze na przewagi lepsi okazali się być radomianie. Jak się później okazało był to klucz do końcowego sukcesu. Dzień wcześniej radomianie zremisowali w meczu kontrolnym z Resovią 2:2.

Premierowa odsłona należała do zespołu z Radomia, który wygrał wysoko, bo do 18. W drugim secie górą byli warszawianie, którzy wygrali jeszcze wyżej – do 14. Trzeci set był bardzo zacięty. Radomianie długo odrabiali stratę, aż w końcu dogonili rywali i zwyciężyli na przewagi, do 26. Również w czwartej partii górą był zespół „Wojskowych” wygrywając do 21 i w całym meczu 3:1.

Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
(18:25, 25:14, 26:28, 21:25)

źródło: Dziennik Wschodni, inf. prasowa, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę