Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turniej w Tomaszowie Mazowieckim: Triumf gospodarzy

Turniej w Tomaszowie Mazowieckim: Triumf gospodarzy

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała KPS Siedlce 3:1 (25:21, 19:25, 25:17, 25:23) w meczu o pierwsze miejsce turnieju towarzyskiego rozgrywanego w piątek i sobotę w Tomaszowie Mazowieckim. W spotkaniu o trzecią lokatę BAS Białystok przegrał z Polskim Cukrem MKS Avia Świdnik 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Dla drużyn TAURON 1. Ligi Mężczyzn była to bardzo dobra okazja do sprawdzenia swojej formy przed startem sezonu. Przypomnijmy, że rozgrywki pierwszoligowe zostaną zainaugurowane 23 września. W piątek w pierwszym dniu turnieju Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała BAS Białystok 3:1. Przeciwnikiem tomaszowian w walce o pierwszą lokatę na koniec zawodów był KPS Siedlce, który z kolei bardzo pewnie wygrał z Polskim Cukrem MKS Avia Świdnik 3:0.

Pierwsza partia spotkania bardzo dobrze rozpoczęła się dla tomaszowian. Dość szybko, dzięki dobrym atakom Mateusza Piotrowskiego, objęli prowadzenie 8:4. Siedlczanie starali się dotrzymać kroku przeciwnikom. Dobrą skuteczność w ataku próbował utrzymywać Mateusz Kańczok (10:16). Jednak to Lechia kontrolowała grę. W końcowej fazie premierowej odsłony meczu, KPS świetnie czytał grę rywali i ustawiał szczeny blok, m.in. Kańczok 17:21. Mimo to ostatnie słowo należało do siatkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego 25:21.

Podopieczni Mateusza Grabdy szybko wyciągnęli wnioski z porażki. W kolejnym secie to oni narzucili rywalom swój rytm gry 8:5. Dobrze sobie w ataku radził Kańczok oraz Radosław Nowak (16:14). Tym razem to gospodarze musieli odrabiać straty. Niestety proste, niewymuszone błędy sprawiły, że pomimo walki do końca tej części spotkania, ostatecznie musieli uznać wyższość gości 19:25. Set numer trzy zaczął się od równej gry obu drużyn 8:7. Z czasem coraz pewniej w ataku czuł się Piotrowski oraz Michał Błoński. W połowie partii to podopieczni Bartłomieja Rebzdy wypracowali trzy oczka przewagi (16:13). Od tego momentu już do końcowa kontrolowali sytuację na parkiecie, zwyciężając pewnie 25:17.

Najbardziej wyrównana była czwarta partia. Początkowo na niewielkie prowadzenie wysunęli się tomaszowianie 8:7. Dobrą zmianę dał Adam Kącki oraz Wiktor Rajsner (16:13). Siedlczanie odpowiedzieli równie dobrą grą. Janusz Górski i Damian Dobosz trzymali równy poziom gry, co pozwoliło KPS-owi w końcówce zminimalizować stratę do jednego punktu (20:21). Ostatecznie nerwową końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki 25:23, wygrywając mecz 3:1 i cały towarzyski turniej.