Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej Partnerstwa Regionalnego: LUK wygrał, Stal na drugim miejscu

Turniej Partnerstwa Regionalnego: LUK wygrał, Stal na drugim miejscu

W Kozienicach zakończył się Turniej Partnerstwa Regionalnego. W dwudniowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny z PlusLigi, a zwycięzcą okazała się ekipa Bogdanki LUK-u Lublin.

W sobotnich półfinałach lublinianie zmierzyli się ze Ślepskiem Malow Suwałki. LUK pewnie rozprawił się z suwałczanami, wygrywając 3:0 i mógł czekać na finałowego rywala.

Bogdanka LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0
(25:21, 25:23, 25:16)

Drugiego finalistę wyłonił mecz Enei Czarnych Radom z PSG Stalą Nysa. Po zaciętym, pięciosetowym spotkaniu zwycięzcą okazali się nysanie, którzy w tie-breaku wygrali 15:8 i zagrali w niedzielę ze Ślepskiem o prymat w całym turnieju.

Enea Czarni Radom – PSG Stal Nysa 2:3
(25:23, 16:25, 25:17, 22:25, 8:15)

Najpierw rozegrano jednak mecz o trzecie miejsce. W nim radomianie pokonali suwałczan 3:1. Tylko w drugim secie Ślepsk nawiązał walkę i potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pozostałe partie wyraźnie wygrywali siatkarze Czarnych.

Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:20, 25:27, 25:20, 25:18)

Finał nie był tak jednostronny, jak wskazuje na to wynik. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie Stal stawiała spory opór, ale ostatecznie wszystkie trzy odsłony padły łupem lublinian, którzy wygrali cały turniej.

Bogdanka LUK Lublin – PSG Stal Nysa 3:0
(25:22, 27:25, 25:17)