Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Zwycięzcą CUK Anioły Toruń

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Zwycięzcą CUK Anioły Toruń

fot. Anioły Toruń

W dniach 26-27 sierpnia w Toruniu rozegrany został Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obok gospodarza – CUK Anioły Toruń w imprezie wzięły udział dwie drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn – Legia Warszawa i BAS Białystok oraz plusligowy zespół PGE Skra Bełchatów. Zwycięzcą została drużyna CUK Anioły Toruń, 2. miejsce zajął BAS Białystok, a na  3. pozycji znalazła się PGE Skra Bełchatów. 

W piątek 26 sierpnia rozegrane zostały dwa spotkania półfinałowe.W pierwszym meczu Legia Warszawa zmierzyła się z BAS-em Białystok. Inauguracyjny set wygrała drużyna z Białegostoku do 13. W drugiej odsłonie drużyna z Warszawy wróciła do dobrej gry i wygrała do 20. Trzeci set zakończył się takim samym wynikiem, ale na korzyść BAS-u. W czwartej partii ponownie lepszą grę pokazali zawodnicy z Białegostoku, którzy wygrali do 16.

Legia Warszawa – BAS Białystok 1:3
(13:25, 25:20, 20:25, 16:25)

W drugim meczu tego dnia CUK Anioły Toruń zmierzyły się z PGE Skrą Bełchatów. Pierwszego seta do 20 wygrali bełchatowianie, w drugiej odsłonie – również do 20 – górą byli gospodarze, którzy wygrali także trzecią partię. W czwartym secie po bardzo emocjonującej końcówce PGE Skra wygrała do 26 i o losach meczu miał rozstrzygnąć tie-break. W nim – mimo kilku piłek meczowych dla bełchatowian – szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła ostatecznie drużyna CUK Aniołów, która wygrała seta do 14.

CUK Anioły Toruń – PGE Skra Bełchatów 3:2
(20:25, 25:20, 25:21, 26:28, 16:14)

W sobotę 27 sierpnia rozegrany został mecz o 3. miejsce oraz finał.

W meczu o 3. miejsce PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy Joela Banksa 3:0. W pierwszym secie warszawska drużyna postawiła największy opór i Bełchatowianie wygrali go do 22. W drugiej odsłonie bełchatowscy siatkarze wygrali do 14, a w trzeciej do 12. Dodatkowo trenerzy postanowili rozegrać dodatkowy set, który również wygrali bełchatowianie, tym razem do 15.

PGE Skra Bełchatów – Legia Warszawa 3:0
(25:22, 25:14, 25:12) oraz 25:15 2 dodatkowym secie.

W finale Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego mierzył się gospodarz – CUK Anioły Toruń i BAS Białystok. Inauguracyjny set został rozstrzygnięty na korzyść gospodarza turnieju do 21. Druga partia przyniosła dużo emocji – szczególnie w końcówce, która była grana na przewagi. Ostatecznie padła łupem drużyny z Torunia i skończyła się wynikiem 33:31. Trzecią odsłonę do 15 również wygrali gospodarze, którzy mogli cieszyć się z wygrania całego turnieju.

BAS Białystok – CUK Anioły Toruń 0:3
(25:21, 33:31, 25:15)

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego:
1. miejsce CUK Anioły Toruń
2. miejsce BAS Białystok
3. miejsce PGE Skra Bełchatów
4. miejsce Legia Warszawa

źródło: inf. własna, legionisci.com, PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę