Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Zwycięzcą CUK Anioły Toruń

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Zwycięzcą CUK Anioły Toruń

W dniach 26-27 sierpnia w Toruniu rozegrany został Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obok gospodarza – CUK Anioły Toruń w imprezie wzięły udział dwie drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn – Legia Warszawa i BAS Białystok oraz plusligowy zespół PGE Skra Bełchatów. Zwycięzcą została drużyna CUK Anioły Toruń, 2. miejsce zajął BAS Białystok, a na  3. pozycji znalazła się PGE Skra Bełchatów.

W piątek 26 sierpnia rozegrane zostały dwa spotkania półfinałowe.

W pierwszym meczu Legia Warszawa zmierzyła się z BAS-em Białystok. Inauguracyjny set wygrała drużyna z Białegostoku do 13. W drugiej odsłonie drużyna z Warszawy wróciła do dobrej gry i wygrała do 20. Trzeci set zakończył się takim samym wynikiem, ale na korzyść BAS-u. W czwartej partii ponownie lepszą grę pokazali zawodnicy z Białegostoku, którzy wygrali do 16.

Legia Warszawa – BAS Białystok 1:3
(13:25, 25:20, 20:25, 16:25)

W drugim meczu tego dnia CUK Anioły Toruń zmierzyły się z PGE Skrą Bełchatów. Pierwszego seta do 20 wygrali bełchatowianie, w drugiej odsłonie – również do 20 – górą byli gospodarze, którzy wygrali także trzecią partię. W czwartym secie po bardzo emocjonującej końcówce PGE Skra wygrała do 26 i o losach meczu miał rozstrzygnąć tie-break. W nim – mimo kilku piłek meczowych dla bełchatowian – szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła ostatecznie drużyna CUK Aniołów, która wygrała seta do 14.

CUK Anioły Toruń – PGE Skra Bełchatów 3:2
(20:25, 25:20, 25:21, 26:28, 16:14)

W sobotę 27 sierpnia rozegrany został mecz o 3. miejsce oraz finał.

W meczu o 3. miejsce PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy Joela Banksa 3:0. W pierwszym secie warszawska drużyna postawiła największy opór i Bełchatowianie wygrali go do 22. W drugiej odsłonie bełchatowscy siatkarze wygrali do 14, a w trzeciej do 12. Dodatkowo trenerzy postanowili rozegrać dodatkowy set, który również wygrali bełchatowianie, tym razem do 15.

PGE Skra Bełchatów – Legia Warszawa 3:0
(25:22, 25:14, 25:12) oraz 25:15 2 dodatkowym secie.

W finale Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego mierzył się gospodarz – CUK Anioły Toruń i BAS Białystok. Inauguracyjny set został rozstrzygnięty na korzyść gospodarza turnieju do 21. Druga partia przyniosła dużo emocji – szczególnie w końcówce, która była grana na przewagi. Ostatecznie padła łupem drużyny z Torunia i skończyła się wynikiem 33:31. Trzecią odsłonę do 15 również wygrali gospodarze, którzy mogli cieszyć się z wygrania całego turnieju.

BAS Białystok – CUK Anioły Toruń 0:3
(25:21, 33:31, 25:15)