Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej Legend: Asseco Resovia i Projekt Warszawa w finale

Turniej Legend: Asseco Resovia i Projekt Warszawa w finale

fot. Projekt Warszawa

W Nysie rozpoczął się Turniej Legend. W pierwszej półfinałowej parze PSG Stal Nysa w tie-breaku musiała uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów. Zdecydowanie mniej emocji przyniosło drugie piątkowe starcie. W nim Projekt Warszawa bez straty seta pokonał PGE Skrę Bełchatów, a wyrównana była jedynie ostatnia partia. 

W pierwszym meczu Turnieju Legend w Nysie gospodarze podejmowali Asseco Resovię. Pierwsza partia na początku była wyrównana, potem do głosu doszli miejscowi (16:12). Ich przewaga zmniejszyła się, a o wyniku premierowej odsłony decydowała krótka walka na przewagi. W niej lepsi okazali się gracze Stali (26:24). W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli goście z Podkarpacia, szybko wypracowali sobie solidna prowadzenie (8:4, 16:7). W końcówce ich przewaga zmalała (21:18), ale ostatecznie Resovia doprowadziła do remisu.Podrażnieni podopieczni Daniela Plińskiego od mocnego uderzenia rozpoczęli kolejną część spotkania (8:3). Nie zamierzali zwalniać tempa i ani na moment nie oddali pola gry rzeszowianom (25:13). Czwarta partia była bardziej wyrównana, ale ze wskazaniem na Asseco Resovię. Ekipa Giampaolo Medeiego co prawda w końcówce była lepsza tylko o oczko (21:20), ale świetnie rozegrała swoje ostatnie akcje i doprowadziła do tie-breaka.

Ten rozpoczął się po myśli gospodarzy (5:3), ale Resovia nie odpuszczała (9:10). Udało jej się doprowadzić do remisu, a następnie w walce na przewagi przechylić szalę na swoją korzyść. Rzeszowianie w decydującej odsłonie lepiej zagrali w w ofensywie, kończąc 57% swoich akcji.

Na przestrzeni całego meczu liderem Stali Nysa był Wassim Ben Tara, dobrze pokazał się także Zaouheir El Graoui. Przyjmujący 7 razy punktował bezpośrednio z pola zagrywki, w sumie Stal Nysa posłała na stronę rywala aż 14 asów. Asseco Resovia popsuła aż 25 serwisów. Po jej stronie najwięcej, bo aż 27 oczek wywalczył Maciej Muzaj, notując 59% skuteczności, 20 punktów dołożył od siebie Thibault Rossard.

PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 2:3
(26:24, 21:25, 25:13, 21:25, 16:18)

Składy zespołów:
Stal Nysa: El Graoui (20), Jankowski (6), Gierżot (15), Ben Tara (22), Abramowicz (10), Szczurek (2), Biniek (libero) oraz Zerbac (1) i Kramczyński
Resovia: Krulicki (6), Muzaj (27), Rossard (20), Piotrowski (8), Drzyzga (4), Mordyl (10), Potera (libero) oraz Kędzierski, Ziobrowski i Nowak


Mniej wyrównany był drugi z półfinałów. W nim dwie pierwsze partie przebiegały pod całkowite dyktando warszawian. W premierowej odsłonie ekipa Roberto Santilliego triumfowała 25:18, w drugiej stołeczni jeszcze bardziej podkręcili tempo i nie pozwolili rywalom dobrnąć do granicy 15 oczek.

Najbardziej wyrównana była trzecia część meczu, długo żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie (8:8, 20:20). Ostatecznie jednak po grze na przewagi lepszy okazał się Projekt Warszawa.

Warszawianie o wiele lepiej radzili sobie w ofensywie, kończąc 52% swoich ataków przy 38% PGE Skry. Imponująca była także liczba bloków Projektu, bowiem aż 14 razy drużyna zatrzymywała rywali, a autorem 6 „czap” był Andrzej Wrona, 5 dołożył nowy nabytek – Juri Semeniuk. Po stronie bełchatowskiej najwięcej – 9 punktów, zapisał na swoim koncie Filippo Lanza.

Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów 3:0
(25:18, 25:13, 28:26)

Składy zespołów:
Projekt Warszawa: Firlej (3), Wrona (11), Semeniuk (9), Szalpuk (11), Grobelny (5), Weber (7), Wojtaszek (libero) oraz Klapwijk (1), Janikowski (2), PAwuln, Kowalczyk (3) i Jaglarski (libero)
PGE Skra: Gunia (1), Janus (4), Kooy (5), Atanasijević (6), Mitić (1), Lanza (9), Piechocki (libero) oraz Musiał, Schulz (7) i Vasina (3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę