Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów w Jastrzębiu-Zdroju odwołany

Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów w Jastrzębiu-Zdroju odwołany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV podjęła dzisiaj decyzję o anulowaniu pierwszego z dwóch turniejów 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, który zaplanowano na 13-15 października w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem takiego stanu rzeczy są potwierdzone przypadki koronawirusa w Jastrzębskim Węglu oraz w zespole jednego z rywali.

Po tym jak w sobotę potwierdzono jeden pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole Jastrzębskiego Węgla, a następnie odwołano mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą, po powrocie z Bełchatowa na Śląsk przebadani negatywnie zawodnicy drużyny oraz członkowie sztabu szkoleniowego poddali się samoizolacji i czekają na wytyczne z sanepidu.W związku z zaplanowanym na 13-15 października w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy  kwalifikacji Ligi Mistrzów, w dniu dzisiejszym klub rozpoczął rozmowy z CEV oraz rywalami w Lidze Mistrzów: węgierskim Fino Kaposvar VC oraz rumuńską Arcadą Galati, informując wszystkie zainteresowane strony o zaistniałej sytuacji.

Przypomnijmy, że w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów w grupie z udziałem Jastrzębskiego Węgla miały być rozegrane dwa turnieje. Pierwszy – w Jastrzębiu-Zdroju, natomiast gospodarzami drugiego turnieju (27-29 października) ma być ekipa z rumuńskiego Gałacza. Do fazy grupowej Ligi Mistrzów awansuje tylko najlepszy zespół z tej rundy. CEV podał w niedzielę, że jeżeli będzie trójstronna zgoda pomiędzy klubami, wówczas turniej w Jastrzębiu-Zdroju zostanie anulowany.

Strona węgierska od razu wyraziła zrozumienie wobec argumentów jastrzębian, natomiast zespół rumuński poinformował, że bez względu na zaistniałe okoliczności ma zamiar w poniedziałek w godzinach popołudniowych stawić się w Polsce, by wziąć udział w turnieju Ligi Mistrzów.

W trakcie dnia zaistniały jednak nowe okoliczności w sprawie. Okazało się bowiem, że u jednego z członków węgierskiej delegacji również potwierdzono przypadek koronawirusa, ekipa Fino Kaposvar VC została skierowana na kwarantannę, o czym węgierski klub niezwłocznie poinformował Europejską Konfederację Siatkówki. Wkrótce potem CEV podjęła decyzję o odwołaniu jastrzębskiego turnieju 2. rundy Ligi Mistrzów, nadmieniając, że w poniedziałek odbędzie się wideokonferencja z udziałem wszystkich trzech klubów oraz europejskiej centrali dotycząca dalszych działań w sprawie.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved