Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Elite16 Vienna: Wojtasik i Kociołek kończą rywalizację na pierwszej rundzie kwalifikacji

BPT Elite16 Vienna: Wojtasik i Kociołek kończą rywalizację na pierwszej rundzie kwalifikacji

fot. PressFocus

Ostatnia prosta nie oszczędza siatkarzy plażowych, którzy tuż przed igrzyskami rozgrywają kolejny turniej Elite16. Całą oprawę zawodów rozpoczęły eliminacje do turnieju kobiet, gdzie na starcie zameldowały się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. W pierwszej rundzie Polki uległy w dwóch setach Ukrainkom, przez co kończą przygodę w Wiedniu.

POLKI BEZ SZANS W STARCIU Z UKRAINKAMI

Pierwszymi oponentkami biało-czerwonych w eliminacjach były Ukrainki – Davidova/Khmil. Choć biało-czerwone nie były faworytkami spotkania, to po całkiem udanym pierwszym secie, nic nie zwiastowało dotkliwej porażki w drugiej odsłonie.

Ukrainkom już w pierwszych minutach udało się zdominować Kingę Wojtasik i Katarzynę Kociołek, w której grze brakowało rytmu. Polki popełniały także proste błędy, co nie pomagało w nadrabianiu powstałych zaległości (2:9, 6:13). Dużym atutem rywalek od początku była ich dyspozycja w ofensywie. Ich mocną stroną była także zagrywka, którą wywierały presję na polskich siatkarkach. Anhelina Khmil znakomicie zaprezentowała się także w bloku, zdobywając w tym elemencie aż 4 punkty. Znakomita końcówka w wykonaniu Polek pozwoliła im częściowo zredukować straty (17:19), niemniej odbyło się to dużym kosztem, a chwilę później Ukrainki świętowały zwycięstwo 21:17.

Druga odsłona była jeszcze gorsza w wykonaniu reprezentantek Polski. Siatkarkom z Ukrainy ponownie wszystko wychodziło, co dawało im całkowitą kontrolę nad przebiegiem spotkania. Bezradne biało-czerwone walczyły o każdą piłkę (1:5, 5:11), lecz kolejne minuty nie poprawiły ich położenia. W pewnym momencie gra pary Wojtasik/Kociołek stanęła w miejscu (8:19). Ostatecznie górą okazały się Ukrainki, które tym razem wygrały 21:10.

Kinga Wojtasik zdobyła 12 punktów, w 2 blokiem i 1 as. Katarzyna Kociołek dołożyła od siebie 8 ‘oczek’. Anhelina Khmil zdobyła aż 17 punktów (4 bloki, 1 as). Druga z Ukrainek, Valentyna Davidova, była autorką 15 punktów (w tym 4 asy serwisowe).

Davidowa/Khmil (UKR) – Wojtasik/Kociołek (POL) 2:0
(21:17, 21:10)

 

SZANSA W TURNIEJU MĘŻCZYZN

Porażka Polek jest równoznaczna z odpadnięciem z turnieju. Davidova i Khmil natomiast podzieliły los biało-czerwonych. W drugiej rundzie Ukrainki uległy faworyzowanym Litwinką – Paulikiene/Raupelyte 2:0 (21:17, 21:18). Oznacza to, że obu duetów nie zobaczymy w turnieju głównym. Polskiego honoru w austriackiej stolicy będą jeszcze bronić Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy w ten sposób przygotowują się do igrzysk. Po znakomitym występie w Gstaad, Polacy turniej zaczną od głównej drabinki. Turniej panów startuje w czwartek, 11 lipca. Kwalifikacje do zawodów zostaną rozegrane jutro, lecz tam nie znalazł się żaden z polskich duetów.

 

Zobacz również:
Młodzieżowy sprawdzian przed wielkim świętem w Przysusze

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved