Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy ponownie w Krakowie

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy ponownie w Krakowie

Puchar Polski siatkarzy
fot. PressFocus

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy ponownie odbędzie się w Krakowie, a dokładnie w tamtejszej TAURON Arenie. Zmagania najlepszych czterech drużyn walczących o pierwsze trofeum w 2024 roku zaplanowano na pierwszy weekend marca. 

W bieżącym roku turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy odbył się w największej hali widowisko-sportowej w Polsce, a więc TAURON Arenie Kraków. Za cztery miesiące zmagania o pierwszy tytuł w roku kalendarzowym 2024 ponownie zagoszczą do tego obiektu. Obiektu ulokowanego w sercu Małopolski. Co więcej – turnieje finałowe o TAURON Puchar Polski odbywać się będą w stolicy województwa Małopolskiego do 2026 roku na mocy porozumienia Polskiej Ligi Siatkówki i Miasta Kraków.

REKORD NAPĘDZIŁ

W 2023 roku po Puchar Polski sięgnęła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, dla której był to już dziesiąty puchar w historii. Samo wydarzenie było wielkim sukcesem, ponieważ decydujące spotkanie oglądało 11 815 widzów. Warto powiedzieć, że była to rekordowa frekwencja tego typu rozgrywek.

Finałowy turnieju o TAURON Puchar Polski odbędzie się w dniach 2-3 marca 2024 roku. – Trudno się zatem dziwić, że władze Krakowa bardzo szybko wyraziły chęć, by po raz kolejny gościć taki turniej, właściwie już minutę po zakończeniu gry rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy. Chcemy grać turnieje finałowe w największej hali w naszym kraju, przy wspaniałych kibicach, a Kraków chce wielkie imprezy, nic zatem dziwnego, że szybko doszliśmy do porozumienia. Liczę, że kolejne turnieje finałowe będą jeszcze lepsze, bardzo dziękuję władzom Krakowa za zaufanie i chęć współtworzenia siatkarskich widowisk. Chcemy także, by kibice mieli czas na zakup biletów, dlatego już wkrótce ruszymy z ich sprzedażą – oznajmił Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

NIE TYLKO PUCHAR POLSKI

TAURON Arena Kraków to nie tylko Puchar Polski. Corocznie w hali tej pod koniec sierpnia odbywają się zmagania Memoriału Wagnera. Niewykluczone, że w nadchodzącym roku dojdzie do jeszcze jednej imprezy. – Bardzo się cieszę, że po raz drugi hala TAURON Areny wypełni się do ostatniego miejsca na ligowych zmaganiach, czyli finale Pucharu Polski mężczyzn, który odbędzie się w dniach 2-3 marca. Pamiętam imprezę w zeszłym roku – wszyscy byli zachwyceni, że na rozgrywkach klubowych polskich drużyn – siatkarzy dopingowało 15 tysięcy ludzi. Wspaniałe mecze, wspaniali zawodnicy, prawie wszyscy reprezentanci Polski. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ta impreza będzie jeszcze bardziej niezapomniana. Rozpoczynamy wielkie święto siatkarskie w Krakowie. Na pewno jeszcze w przyszłym roku zobaczymy się w Krakowie na Memoriale Wagnera, a być może Pucharze Świata. Zapraszamy wszystkich do TAURON Areny w Kraków – mówił Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Zobacz również
Sebastian Świderski o zmniejszeniu ligi: Moje zdanie jest jasne i powtarzam je od dawna

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved