Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Turek pierwszym kandydatem na trenera reprezentacji?

Turek pierwszym kandydatem na trenera reprezentacji?

Chociaż wciąż oficjalnie trenerem reprezentacji Polski kobiet pozostaje Jacek Nawrocki, w zagranicznych mediach zaczęły pojawiać się informacje o potencjalnym następcy polskiego szkoleniowca. Według portalu voleybolmagazin.com pierwszym kandydatem na to stanowisko jest Ferhat Akbas.

Od 2015 roku reprezentację Polski kobiet prowadzi Jacek Nawrocki. Już od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się, że szkoleniowiec miałby w sezonie 2021/2022 zostać trenerem mistrzyń Polski – Grupy Azoty Chemika Police. Do tej pory brak jednak potwierdzenia tej informacji. Po ćwierćfinałowej porażce Polek w mistrzostwach Europy coraz głośniej mówi się o zmianie szkoleniowca reprezentacji kobiet. Z informacji do jakich dotarł Sport.pl wynika, że PZPS nie chce się zgodzić na łączenie przez Jacka Nawrockiego funkcji trenera klubowego z reprezentacyjnym. – Ja wiem, że to nie tylko ode mnie zależy. To nie są tylko moje decyzje, to są decyzje związku, zarządu. Ja o tym nie myślę, cały czas byłem skupiony na mistrzostwach Europy i w ogóle myślami nie odjeżdżałem w świat wyobraźni, ani w przeszłość ani w przyszłość – mówił kilka dni temu o swojej sytuacji w rozmowie z TVP Sport Jacek Nawrocki.Na rynku pojawiło się już pierwsze nazwisko potencjalnego następcy Jacka Nawrockiego. Według portalu voleybolmagazin.com polska federacja jest zainteresowana współpracą z Ferhatem Akbasem. Turecki szkoleniowiec w latach 2019-2021 był trenerem Chemika Police, a po dwukrotnym zdobyciu mistrzostwa Polski i Pucharu Polski pożegnał się z tym zespołem. Akbas w swojej karierze pełnił już rolę trenera reprezentacji – prowadził Turcję oraz był asystentem trenera w Japonii. W ostatnich latach skupił się na pracy w klubach. Obecnie rozpoczął współpracę z tureckim zespołem  Eczacıbaşı Stambuł.

Niewiadomą pozostaje to, czy jeśli Akbas faktycznie zastąpi Nawrockiego, to dostanie pozwolenie na łączenie pracy w reprezentacji z pracą w klubie. Niewykluczone również, że zmiany na stanowisku szkoleniowca reprezentacji kobiet w ogóle nie będzie. Wiele zależy od decyzji PZPS-u i wyników wyborów na prezesa związku, które zaplanowano na koniec września. W 2022 roku najważniejszym turniejem dla siatkarek będą mistrzostwa świata, które zorganizują Polska i Holandia.

źródło: opr. własne, voleybolmagazin.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę