Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tureckie kluby kuszą Dawida Konarskiego

Tureckie kluby kuszą Dawida Konarskiego

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dawid Konarski to jeden z pięciu Polaków, którzy zgłosili się do tegorocznego draftu w lidze koreańskiej. W ciągu najbliższych dwóch tygodni atakujący chce podjąć decyzję co do przyszłości klubowej. Na stole pojawiły się oferty z ligi tureckiej. – Nie zdradzę nazw, ale chodzi o utytułowane kluby – mówi atakujący.„Przegląd Sportowy” informował ostatnio o zawodnikach, którzy zgłosili się do draftu do ligi koreańskiej na przyszły sezon. Na liście znajduje się obecnie 85 siatkarzy, w tym pięciu z Polski. W czwartek liczba ta zostanie ograniczona do 40 nazwisk. W kolejnym etapie na podstawie wysłanych wcześniej statystyk z poprzedniego sezonu oraz nagrań najlepszych akcji, siedem klubów wybierze po jednym zawodniku i podpisze z nimi kontrakty. Najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem w gronie tych zgłoszonych jest dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski, dla którego koreański kierunek jest jedną z możliwych opcji na przyszły sezon. Choć 30-letni atakujący w ciągu najbliższych dwóch tygodni chciałby podpisać kontrakt z którymś z klubów. – Zapisanie się na taką listę do draftu to zawsze jakieś dodatkowe wyjście, a sama gra w Korei Południowej na wiadomych warunkach finansowych byłaby ciekawym rozwiązaniem. Zakładam, że w przeciągu najbliższych dwóch tygodni moja klubowa przyszłość się wyjaśni. Mam jeszcze kilka opcji w zanadrzu – mówi Konarski w rozmowie z dziennikiem.

Przypomnijmy, że Dawid Konarski był bliski przedłużenia kontraktu z Jastrzębskim Węglem, ale w związku z pandemią koronawirusa klub musiał dokonać cięć, przez co atakujący rozstał się z zespołem. Jak przekonuje, na rynku nie brakuje ofert, odpowiadających jego oczekiwaniom finansowym. – Wspólnie z moim menadżerem ustaliliśmy ramy finansowe propozycji, które by mnie interesowały i w tym obszarze szukamy – zapewnia były zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

W ostatnim czasie 30-letni atakujący otrzymał jeszcze propozycje z dwóch klubów tureckich. Byłby to jego powrót do tej ligi po tym jak w sezonie 2017/18 wspólnie z Bartoszem Kurkiem reprezentował barwy Ziraat Bankasi Ankara. – Nie zdradzę nazw, ale chodzi o utytułowane kluby – mówi Konarski. Nie wyklucza on natomiast opcji rosyjskich czy chińskich, a z azjatyckiego rynku na pewno nie zagra w Japonii, gdzie wszystkie zespoły mają już atakujących.

* więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę