Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Znakomity początek półfinałów dla Fenerbahce i Eczacibasi

Turcja K: Znakomity początek półfinałów dla Fenerbahce i Eczacibasi

fot. Michał Szymański

W tureckiej ekstraklasie siatkarek nadszedł czas na początek półfinałów. Znakomicie rywalizację z Türk Hava Yollari Stambuł rozpoczęło Fenerbahce Stambuł Magdaleny Stysiak i Stefano Lavariniego.  Eczacibasi Stambuł z kolei w pierwszym meczu okazało się lepsze od Vakifbanku Stambuł.  Półfinały są rozgrywane w formie dwumeczu. Kolejne starcia zaplanowano na 4.04. 

DOMINACJA FENERBAHCE

Siatkarki Fenerbahce Stambuł nie dały w pierwszym meczu półfinałowym żadnych szans swoim przeciwniczkom, szybko przejęły inicjatywę i nie oddały jej do samego końca. . Pozwoliły rywalkom tylko w drugim secie zdobyć 20 punktów. Ekipa Stefano Lavariniego, selekcjonera reprezentacji Polski zdominowała rywalki w bloku, gdzie było 13:2.  Były też zdecydowanie skuteczniejsze w ataku, gdzie zanotowały 52% skuteczności przy 40% rywalek.

Liderką Fenerbahce okazała się Arina Fedorowcewa, która zdobyła 12 punktów, 11 oczek dołożyła Melissa Vargas. Magdalena Stysiak pojawiła się na krótko na boisko w drugim secie, nie zapunktowała.  Po drugiej stronie siatki zupełnie osamotniona była Kiera Van Ryk, Kanadyjka zdobyła 21 punktów. a druga w kolejności Neriman Ozsoy  – 9.

Türk Hava Yollari Stambuł – Fenerbahce Opet Stambuł 0:3
(18:25, 20:25, 16:25)

STARCIE GIGANTÓW DLA ECZACIBASI

W drugim półfinale rywalizują Vakifbank z Eczacibasi.  W pierwszym meczu górą było Eczacibasi Martyny Czyrniańskiej.  Drużyna Ferhata Akbasa pozwoliła rywalkom wygrać tylko drugiego seta,  W całym meczu jednak był zespołem lepszym niemal w każdym elemencie, w asach serwisowych było 7:2, a w bloku aż 11:3. Eczacibasi było także skuteczniejsze w ataku (53% przy 41% rywala).

Liderką Eczacibasi niezmiennie była Tijana Bosković, Serbka zdobyła 21 oczek, 18 atakiem przy 56% skuteczności oraz 2 blokiem i 1 zagrywką.  Po 15 punktów dołożyły Hande Baladin i Irina Woronkowa.  Martyna Czyrniańska nie pojawiła się na boisku. Dla pokonanych Gabi Guimaraes  zdobyła 15 oczek, dobrą zmianę dała Alexandra Frantti dokładając po wejściu za Biankę Busę 13 oczek.

Eczacıbaşı Dynavit Stambuł – Vakifbank Stambuł 3:1
(25:11, 23:25, 25:21, 25:15)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi tureckiej siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved