Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Ziraat po raz trzeci z rzędu z mistrzowskim tytułem

Turcja M: Ziraat po raz trzeci z rzędu z mistrzowskim tytułem

fot. tvf.org.tr

Mimo że siatkarze Halkbanku Ankara w rundzie zasadniczej ponieśli tylko jedną porażkę, to nie udało im się zdobyć mistrzostwa Turcji. Po pięciu meczach w finale ulegli Ziraatowi Ankara, który decydującą potyczkę wygrał 3:1.

W trzecim meczu o mistrzostwo Turcji Ziraat dość niespodziewanie pokonał gospodarzy z Ankary 3:1. Halkbank zerwał się do walki w trzecim secie, ale tym razem brakowało mu siły ofensywnej. Ta była po stronie Ziraatu, który popisał się 15 blokami, osiągnął wyższą skuteczność w ataku, a do tego mógł liczyć na ponad 30 błędów własnych rywali. Do sukcesu poprowadzili go Wouter Ter Maat i Martin Atanasow, którzy zapisali na koncie odpowiednio 21 oraz 19 punktów. Halkbankowi nie pomogło za to 39 oczek wywalczonych przez Nimira Abdel-Aziza i Thomasa Jaeschke.W czwartym spotkaniu role się odwróciły, bo widmo porażki w finale na tyle zmobilizowało Halkbank, że tym razem to on dyktował warunki gry. Tylko w trzeciej odsłonie Ziraat znalazł skuteczną receptę, aby go pokonać. Jedynie w bloku okazał się lepszy od przeciwników, popełnił jednak zbyt dużo własnych błędów, a osamotniony w ofensywie Wouter Ter Maat, który zdobył 26 oczek, to było zbyt mało, aby we własnej hali przypieczętować mistrzostwo Turcji.

Halkbank poprawił swoją dyspozycję w polu serwisowym, a do tego dołożył 51% skuteczności w ataku, co wystarczyło do doprowadzenia do piątego starcia finałowego. Nie byłoby to możliwe bez Thomasa Jaeschke, który zgromadził 19 punktów, a 17 dołożył Nimir ABdel-Aziz.

Decydujący bój był dosyć zacięty. Po dwóch setach był remis, ale kolejne dwa padły łupem Ziraatu. Oba zespoły imponowały w tym spotkaniu w ataku, osiągając w nim prawie 60% skuteczności. Jednak ekipa z Ankary popełniła mniej błędów i częściej punktowała blokiem, co okazało się kluczem do sukcesu. Halkbankowi nie pomogły 23 oczka Nimira Abdel-Aziza i 22 oczka Thomasa Jaeschke (68% skuteczności w ataku), bowiem siła ofensywna rywali w meczu mistrzowskim rozłożyła się na większą liczbę zawodników. Najczęściej punktował Wouter Ter Maat, który zdobył 19 punktów, ale 18 dołożył Osmany Juantorena, a 16 – Martin Atanasow.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi tureckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę