Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Trzydzieści bloków w jednym meczu, faworytki górą

Turcja K: Trzydzieści bloków w jednym meczu, faworytki górą

W piątek została dokończona 13. kolejka ligi tureckiej kobiet. Zgodnie z przewidywaniami w obu meczach faworyci zdobyli komplet punktów. Zarówno Eczacibasi Stambuł z Martyną Czyrniańską w składzie, jak i Vakifbank Stambuł wygrały swoje spotkania z niżej notowanymi rywalami.

Faworytki nie zawiodły

Eczacibasi Stambuł rywalizowało z PTT Spor Ankara. W spotkaniu po dwóch stronach siatki stanęły trzy siatkarki, które możemy pamiętać z występów w Chemiku Police. W ekipie ze Stambułu w pierwszej szóstce wybiegła Sinead Jack-Kisal, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczęła Martyna Czyrniańska. W klubie z Ankary z kolei cały mecz rozegrała Sladjana Mirković.

Siatkarki ze Stambułu nie miały żadnych problemów z pokonaniem trzeciej drużyny od końca w ligowej tabeli. Były lepsze w każdym elemencie gry, a w szczególności nękały rywalki zagrywką, aplikując im osiem asów. Do tego dołożyły osiem bloków i 41% skuteczności w ataku, co przełożyło się na na zwycięstwo 3:0. Martyna Czyrniańska pojawiła się na boisku w trzecim secie, ale nie skończyła żadnego z trzech ataków.

Eczacibasi Stambuł – PTT Spor Ankara 3:0
(25:17, 25:16, 25:12)

Mecz bloków na korzyść Vakifbanku

W spotkaniu Vakifbanku Stambuł z Kuzeyboru Spor Kulübü Aksaray również mogliśmy oglądać trzy zawodniczki znane z polskich parkietów. Po stronie Vakifbanku zagrały Alexandra Frantti, która ma za sobą sezon w Developresie Rzeszów, a także Chiaka Ogbogu i Bianka Busa, które były zawodniczkami Chemika.

Kuzeyboru spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze, zajmując czwarte miejsce, ale wciąż dystans do wielkiej trójki ze Stambułu jest widoczny i to Vakifbank był faworytem tego meczu, mimo że w tabeli jest tylko o jedno miejsce wyżej od rywala. Gospodynie postraszyły trochę drużynę ze Stambułu, wygrywając na przewagi trzeciego seta, ale siatkarki Giovanniego Guidettiego wytrzymały opór i w czwartym secie wygrały już gładko.

Warto z tego meczu zapamiętać przede wszystkim ilość bloków. W całym spotkaniu aż trzydzieści razy piłka wracała w ten sposób w boisko. Trzynaście takich akcji zaliczyły siatkarki Kuzeyboru, a aż siedemnaście punktowych bloków zanotowały zawodniczki Vakifbanku.

Kuzeyboru Spor Kulübü Aksaray – Vakifbank Gunes Stambuł 1:3
(22:25, 20:25, 26:24, 19:25)