Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tuomas Sammelvuo: Najważniejsze, że wygraliśmy

Tuomas Sammelvuo: Najważniejsze, że wygraliśmy

fot. FIVB

W sobotnim meczu 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy Rosja pokonała 3:1 niżej notowaną reprezentację Ukrainy. Rywale ugrali tylko pierwszego seta, a w kolejnych triumfowali już Rosjanie i to oni zagrają w kolejnym etapie z Polską. – Widzę niesamowitą wolę odpokutowania za nieudane igrzyska – powiedział o biało-czerwonych selekcjoner reprezentacji Rosji Tuomas Sammelvuo.

W czasie mistrzostw Europy trener Sbornej ma spory ból głowy. Przed turniejem ze składu z powodu kontuzji wypadło mu m. in. dwóch atakujących Maksim Michajłow i Wiktor Poletajew, czy przyjmujący Anton Semyszew. W efekcie najlepiej punktującym Rosjan w ostatnim meczu z Ukrainą był… nominalny przyjmujący Jegor Kljuka.– Najważniejsze, że wygraliśmy. Teraz mamy dwa dni, żeby wrócić do dyspozycji, odzyskać siły i odpocząć mentalnie. Nie lubię mówić o tych, których nie ma. To nie fair wobec zawodników, którzy tutaj nie przyjechali. Nie chce mówi o kontuzjach, które miały miejsce przed turniejem. Dziś skoncentruje się na meczu. Wydaje mi się, że serwowaliśmy wystarczająco dobrze, żeby utrudnić życie Ukrainie. Był to bardzo trudny mecz, w którym mieliśmy swoje kłopoty – stwierdził Sammelvuo.

We wtorek Rosjanie zmierzą się w Gdańsku w ćwierćfinałowym spotkaniu z Polską. Trener Rosjan skomentował postawę siatkarzy współgospodarzy turnieju. – Widzę niesamowitą wolę odpokutowania za nieudane igrzyska. To widać po atmosferze mistrzostw, wsparciu kibiców w każdym meczu i koncentracji drużyny – przyznał trener ćwierćfinałowych rywali Polaków.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę