Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Tuomas Sammelvuo ma duży kredyt zaufania w rosyjskiej federacji

fot. Katarzyna Antczak

– Liczymy na więcej niż jeden medal w igrzyskach olimpijskich. Wierzymy w naszych siatkarzy plażowych, a także w reprezentacje kobiet i mężczyzn – mówi szef rosyjskiej federacji siatkówki Stanisław Szewczenko. 31 grudnia wygasł kontrakt selekcjonera męskiej reprezentacji. – Tuomas zabierze zespół do Tokio – zapewnia działacz. Szewczenko odniósł się również do faktu, że Władimir Alekno na igrzyskach poprowadzi reprezentację Iranu.

W ostatnich dniach po decyzji WADA o wykluczeniu rosyjskich reprezentacji z imprez rangi mistrzowskiej i zakazie startowania pod flagą tego kraju rozpoczęła się dyskusja, czy Rosja powinna organizować w 2022 roku mistrzostwa świata w siatkówce. Zgodnie z sugestiami MKOL takie imprezy nie powinny się odbywać w Rosji.– FIVB za swoje główne zadanie uznaje promocję siatkówki, pokazując ją jako najlepszy sport. Pracują tam prawdziwi profesjonaliści, którzy koncentrują się na efektach, a nie na polityce. Rosja dostała organizację mistrzostw świata w uczciwej rywalizacji. Zdecydowały tradycje radzieckiej i rosyjskiej siatkówki, ponadto FIVB uważa Rosję za jednego z kluczowych i najbardziej wiarygodnych partnerów. Mamy ogromne doświadczenie, a recenzje po organizowanych przez nas zawodach były tylko pozytywne – przekonuje prezes Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisław Szewczenko.

Przed mundialem mają się odbyć igrzyska olimpijskie w Tokio. Jak się okazuje, selekcjonerowi Sbornej Toumasowi Sammelvuo kontrakt skończył się 31 grudnia i dziennikarze zastanawiali się, kto poprowadzi reprezentację na igrzyskach. – Faktycznie, kontrakt skończył się 31 grudnia. Nikt nie przewidział przy podpisywaniu, że będzie pandemia. Niedługo poinformujemy o jego przedłużeniu. Uważam, że Toumas ma wielki potencjał i aneks do kontraktu jest tylko kwestią techniczną – stwierdził Szewczenko.

Toumas Sammelvuo ma ogromne zaufanie federacji rosyjskiej, chociaż jego zespół, Zenit Sankt Petersburg radzi sobie ostatnio średnio w mistrzostwach kraju. – Wydaje mi się, że ta drużyna poradzi sobie z problemami. Bez względu na wynik Zenitu Toumas zabierze reprezentację do Tokio – zapewnia prezes federacji.

Władimir Alekno, który z reprezentacją Rosji zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku, tym razem pojedzie do Tokio w innej roli. Znany rosyjski szkoleniowiec poprowadzi na igrzyskach reprezentację Iranu.- Władimir już jakiś czas temu przekazał nam, że z pewnych powodów nie będzie współpracował ze Sborną. Co do objęcia przez niego stanowiska w Iranie od razu do mnie zadzwonił i powiedział o takiej opcji. Odpowiedziałem, że federacja nie bezie miał nic przeciwko. Iran to poważny zespół, więc dlaczego nie? Włosi i Serbowie trenują reprezentacje na całym świecie. My też mamy poważny udział w siatkarskiej myśli szkoleniowej. Nie widzę nic złego w tym, że Alekno pojedzie na igrzyska jako szkoleniowiec Iranu – to normalna praktyka na całym świecie – dodał Szewczenko.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę