Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Tuomas Sammelvuo ma duży kredyt zaufania w rosyjskiej federacji

Tuomas Sammelvuo ma duży kredyt zaufania w rosyjskiej federacji

fot. Katarzyna Antczak

– Liczymy na więcej niż jeden medal w igrzyskach olimpijskich. Wierzymy w naszych siatkarzy plażowych, a także w reprezentacje kobiet i mężczyzn – mówi szef rosyjskiej federacji siatkówki Stanisław Szewczenko. 31 grudnia wygasł kontrakt selekcjonera męskiej reprezentacji. – Tuomas zabierze zespół do Tokio – zapewnia działacz. Szewczenko odniósł się również do faktu, że Władimir Alekno na igrzyskach poprowadzi reprezentację Iranu.

W ostatnich dniach po decyzji WADA o wykluczeniu rosyjskich reprezentacji z imprez rangi mistrzowskiej i zakazie startowania pod flagą tego kraju rozpoczęła się dyskusja, czy Rosja powinna organizować w 2022 roku mistrzostwa świata w siatkówce. Zgodnie z sugestiami MKOL takie imprezy nie powinny się odbywać w Rosji.– FIVB za swoje główne zadanie uznaje promocję siatkówki, pokazując ją jako najlepszy sport. Pracują tam prawdziwi profesjonaliści, którzy koncentrują się na efektach, a nie na polityce. Rosja dostała organizację mistrzostw świata w uczciwej rywalizacji. Zdecydowały tradycje radzieckiej i rosyjskiej siatkówki, ponadto FIVB uważa Rosję za jednego z kluczowych i najbardziej wiarygodnych partnerów. Mamy ogromne doświadczenie, a recenzje po organizowanych przez nas zawodach były tylko pozytywne – przekonuje prezes Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisław Szewczenko.

Przed mundialem mają się odbyć igrzyska olimpijskie w Tokio. Jak się okazuje, selekcjonerowi Sbornej Toumasowi Sammelvuo kontrakt skończył się 31 grudnia i dziennikarze zastanawiali się, kto poprowadzi reprezentację na igrzyskach. – Faktycznie, kontrakt skończył się 31 grudnia. Nikt nie przewidział przy podpisywaniu, że będzie pandemia. Niedługo poinformujemy o jego przedłużeniu. Uważam, że Toumas ma wielki potencjał i aneks do kontraktu jest tylko kwestią techniczną – stwierdził Szewczenko.

Toumas Sammelvuo ma ogromne zaufanie federacji rosyjskiej, chociaż jego zespół, Zenit Sankt Petersburg radzi sobie ostatnio średnio w mistrzostwach kraju. – Wydaje mi się, że ta drużyna poradzi sobie z problemami. Bez względu na wynik Zenitu Toumas zabierze reprezentację do Tokio – zapewnia prezes federacji.

Władimir Alekno, który z reprezentacją Rosji zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku, tym razem pojedzie do Tokio w innej roli. Znany rosyjski szkoleniowiec poprowadzi na igrzyskach reprezentację Iranu.- Władimir już jakiś czas temu przekazał nam, że z pewnych powodów nie będzie współpracował ze Sborną. Co do objęcia przez niego stanowiska w Iranie od razu do mnie zadzwonił i powiedział o takiej opcji. Odpowiedziałem, że federacja nie bezie miał nic przeciwko. Iran to poważny zespół, więc dlaczego nie? Włosi i Serbowie trenują reprezentacje na całym świecie. My też mamy poważny udział w siatkarskiej myśli szkoleniowej. Nie widzę nic złego w tym, że Alekno pojedzie na igrzyska jako szkoleniowiec Iranu – to normalna praktyka na całym świecie – dodał Szewczenko.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved