Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tuomas Sammelvuo: Brakowało wsparcia dla Jegora Kliuki

Tuomas Sammelvuo: Brakowało wsparcia dla Jegora Kliuki

fot. FIVB

Reprezentacja Rosji musiała uznać wyższość biało-czerwonych w meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy. Zespół Sbornej był blisko przedłużenia losów meczu jedynie w drugim secie, w pierwszej i trzeciej partii Rosjanie nie mieli zbyt wielu argumentów, aby walczyć z naszą kadrą. Tuomas Sammelvuo, szkoleniowiec ekipy rosyjskiej, po meczu podkreślił, że dokonywane zmiany nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a sam Jegor Kliuka nie był w stanie odmienić gry swojego zespołu.

Tuomas Sammelvuo przyznał, że duże znaczenie w tym spotkaniu miała zagrywka. Polacy bombardowali rywali mocnymi uderzeniami, z których siedem zamienili na asy serwisowe. Szkoleniowiec Sbornej dodał, że przed meczem rozmawiał z zespołem o tym, aby grać spokojnie i nie przyspieszać tempa gry, bo to również może powodować problemy. – To był mecz na zagrywkę. W pierwszym secie popełniliśmy aż siedem błędów i nie byliśmy w stanie nawiązać walki. W drugiej partii wróciliśmy do dobrej formy na zagrywce, ale w samej końcówce znów nam trochę zabrakło – powiedział.Fin komplementował grę biało-czerwonych. – Polacy są w świetnej formie. Po pierwszym secie mieli skuteczność w ataku ponad 70%, przy czym wcale nie mieli wybitnie dobrego przyjęcia – powiedział Sammelvuo, podkreślając również gorącą atmosferę panującą w hali.

Sammelvuo zwrócił również uwagę na brak wsparcia ze strony kolegów dla dobrze grającego Jegora Kliuki. – Brakowało wsparcia dla Jegora Kliuki ze strony naszych skrzydłowych, to robiło różnicę – dodał szkoleniowiec Rosji. – Próbowałem dokonać kilku zmian, ale to nic nie dało.

Podczas mistrzostw Europy Tuomas Sammelvuo musiał poskładać zespół Sbornej od nowa w porównaniu z igrzyskami olimpijskimi. Wielu siatkarzy borykało się bowiem z problemami zdrowotnymi i rotacja w składzie odbywała się nawet w trakcie mistrzostw. Szkoleniowiec podkreślił, że teraz przed Rosjanami konieczność wdrożenia ciężkiej pracy. – Mamy drużynę z kilkoma nowymi graczami. Są zawodnicy, którzy potrafią poświęcić się zespołowi. Nie chcę jednak mówić, że będziemy osiągać kolejne sukcesy, bo w sporcie nic nie jest pewne. Pozostaje nam w kolejnym sezonie wrócić na salę treningową i znów ciężko pracować – zakończył.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę