Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Tunezyjski siatkarz chorążym reprezentacji

fot. Bianka Sawoniuk

Tunezyjski Komitet Olimpijski zdecydował, że jednym z dwóch chorążych tamtejszej reprezentacji na ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich będzie doświadczony rozgrywający, Mehdi Ben Cheikh. Będzie on już piątym przedstawicielem siatkówki, który będzie miał ten przywilej w Tokio.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio będzie miała sporo siatkarskich akcentów. Okazało się bowiem, że w poszczególnych krajach sporo siatkarzy i siatkarek zostało desygnowanych do niesienia flagi swojego kraju w trakcie otwarcia igrzysk. Wcześniej wiadomo było, że zaszczytu takiego dostąpią: Prisilla Rivera (Dominikana), Kim Yeong-Koung (Korea Południowa), Maksim Michajłow (Rosja), Bruno Rezende (Brazylia). Do tego grona dołączył także Mehdi Ben Cheikh, który będzie maszerował z tunezyjską flagą.Mehdi Ben Cheikh to 42-letni rozgrywający reprezentacji Tunezji, dla którego igrzyska olimpijskie w Tokio będą drugimi w karierze. Tunezyjski Komitet Olimpijski zadecydował, że kapitan siatkarskiej drużyny wraz z Ines Boubakri (szermierka) będą stali na czele tunezyjskiej delegacji jako jej chorąży podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich.

Przypomnijmy, że reprezentacja Tunezji jest obecnym mistrzem Afryki. Awans na igrzyska olimpijskie wywalczyła w afrykańskim turnieju kwalifikacyjnym. Dotychczas startowała w nich sześciokrotnie, ale bez większego sukcesu, bowiem wygrała tylko jeden mecz. Bilans ten w Tokio będzie jej poprawić niezwykle trudno, gdyż w grupie zmierzy się z Brazylią, Rosją, USA, Francją i Argentyną. Na dodatek przed igrzyskami dopadł ją korona wirus, który na pewno nie pozostał bez wpływu na formę zawodników i zakłócił przygotowania do igrzysk.

W Tokio zmagania siatkarzy zainaugurowane zostaną 24 lipca, a siatkarki dulkę zaczną dzień później. Wśród mężczyzn tytułu sprzed pięciu lat bronili będą Brazylijczycy, którzy w finale wówczas pokonali Włochów, a na trzecim stopniu podium stanęli Amerykanie. Z kolei w rywalizacji kobiet medale zdobyły Chinki, Serbki i Amerykanki.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę