Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS z kompletem punktów w Krośnie

I liga K: LOS z kompletem punktów w Krośnie

Siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki wywiozły komplet punktów z Krosna. Gospodynie nie podjęły rywalizacji w pierwszym secie. Dzielnie walczyły w drugim oraz trzecim. Nie wystarczyło to do zdobycia choćby jednego punktu. Dzięki temu zwycięstwu Nowodworzanki zajmują drugie miejsce w tabeli, Karpaty są na 12. niskim miejscu.

LOS za mocny dla Karpat

Otwarcie meczu należało do gospodyń, przyjezdne miały problemy z przyjęciem, przegrywały 0:4, w polu zagrywki popis gry dała Amelia Bogdanowicz. Grę przerwał trener Bartosz Kujawski. Było to dobre posunięcie tego szkoleniowca. Najpierw Matylda Grabowska, a następnie Agata Plaga wzięły na siebie ciężar gry, LOS prowadził 8:5. Drużyna z Mazowsza poszła za ciosem, punktowała w bloku, powiększyła przewagę do pięciu punktów (12:7). Od tego momentu ton wydarzeniom na boisku nadawały podopieczne trenera Kujawskiego. Izabela Filipek popisała się trudnymi zagrywkami, po ataku Katarzyny Kowalczyk było 20:10 dla przyjezdnych. Błąd Julii Szczelokowej w polu zagrywki zamknął tę część meczu.

W drugiej partii spotkania do stanu po 6 trwała w miarę wyrównana gra. Następnie do głosu doszły siatkarki z Krosna. Gospodynie punktowały w bloku oraz w polu zagrywki, prowadziły 9:6. Do remisu po 14 doszło po ataku z szóstej strefy w wykonaniu Natalii Sidor. Wynik oscylował wokół remisu, żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi (16:16, 18:18, 20:20). Dzięki Marcie Budnik i jej trudnym zagrywkom LOS odskoczył na trzy punkty (24:21). Atakiem ze skrzydła rywalizację w tym secie zakończyła Katarzyna Kowalczyk

W ostatniej partii spotkania obie drużyny na początku grały punkt za punkt (2:2, 4:4). Po punktowym kontrataku Agaty Plagi LOS prowadził 10:8. Krośnianki odpowiedziały atakiem Julii Szczelokowej i doprowadziły do remisu po 12. Przy serii zagrywek wspomnianej Szczelokowej Karpaty miały trzypunktową nadwyżkę (16:13). Na boisku trwała zacięta rywalizacja, ekipa z Podkarpacia dyktowała warunki gry do stanu 19:17. Wówczas do odrabiania strat zerwały się nowodworzanki. W bloku punktowała Izabela Filipek, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Natalii Sidor. Przyjezdne miały jeden punkt przewagi (23:22). O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. Atak Agaty Plagi oraz skuteczne zbicie Natalii Sidor zapewniły zwycięstwo ekipie gości.

MVP: Natalia Sidor

Karpaty Krosno – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(16:25, 22:25, 26:28)

Karpaty: Bogdanowicz, Szczelokowa, Kuczyńska, Hochołowska, Jankowska, Bartczak, Dąbrowska (libero) oraz Sikora, Kuczyńska, Klisiak
LOS: Sidor, Filipek, Plaga, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Bodasińska (libero) oraz Bolińska, Bąkiewicz, Stachowiak