Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trzon w Chełmcu utrzymany, tylko dwie zmiany

Trzon w Chełmcu utrzymany, tylko dwie zmiany

W międzysezonowej przerwie w drugoligowym Chełmcu Wałbrzych nie doszło do rewolucji kadrowej. Większość składu została utrzymana, a w drużynie pojawili się tylko dwaj nowi zawodnicy. Są nimi doświadczony Łukasz Jurkojć oraz Radosław Nowak, który ostatnio grał w I lidze.

W międzysezonowej przerwie w zespole z Wałbrzycha nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Zmiany będą dotyczyły tylko dwóch pozycji. Z Chełmcem pożegnali się Sebastian Zieliński (przyjmujący) i Artur Sławnikowski (rozgrywający), a w ich miejsce klub pozyskał doświadczonych zawodników.Na powrót do Wałbrzycha zdecydował się środkowy, Radosław Nowak, który w minionym sezonie występował w pierwszoligowym KPS-ie Siedlce, a dodatkowo do Chełmca przeniósł się doświadczony rozgrywający Łukasz Jurkoić, który ostatnio wywalczył awans do I ligi z Astrą Nowa Sól. – Bardzo mocno liczymy na Łukasza. Jest to doświadczony rozgrywający, którego bardzo brakowało nam w poprzednim sezonie – powiedział Fabian Kurzawiński, szkoleniowiec Chełmca.

W kolejnym sezonie wałbrzyska drużyna ma bić się o czołowe lokaty w swojej grupie. – Naszym celem jest pierwsza czwórka z możliwością dalszych gier o awans do I ligi w turniejach półfinałowych i finałowych. Chcemy walczyć o czołowe miejsca w grupie, jeśli oczywiście nic się nie wydarzy, tak jak miało to miejsce w minionym sezonie, kiedy ze składu wypadło nam siedmiu zawodników – powiedział Kurzawiński, który nadal będzie trenerem zespołu z Wałbrzycha.

Obecnie nie jest jeszcze znany terminarz drugoligowych rozgrywek, ale wałbrzyszanie do treningów wrócą w połowie sierpnia. – Pierwszy wspólny trening zaplanowany jest na 15 sierpnia. Wcześniej zawodnicy dostaną indywidualne plany, aby mogli się przygotowywać we własnym zakresie. Nie wybieramy się na żaden obóz, ponieważ doskonałe warunki przygotowawcze mamy w Wałbrzychu. Na pewno zorganizujemy turniej towarzyski u siebie. Ogólnie chcielibyśmy rozegrać 10-12 spotkań przed sezonem, aby jak najlepiej przygotować się do startu rozgrywek – zakończył Fabian Kurzawiński.

Skład Chełmca na sezon 2022/2023:

rozgrywający: Łukasz Jurkojć, Michał Jerzyk

Atakujący: Piotr Trzeciak, Miłosz Baran, Przemysław Sypko

Środkowi: Adam Michalski, Radosław Nowak, Karol Szczygielski, Dawid Szymków 

Przyjmujący: Marcin Dereń, Dominik Płużka, Bartłomiej Nackowski, Damian Pietrzykowski, Błażej Dudzik

Libero: Wojciech Stawiany, Maciej Galara, Michał Sulanowski       

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę