Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trzeci z rzędu wygrany sparing częstochowian

Trzeci z rzędu wygrany sparing częstochowian

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał TKS Tychy 4:1 w kolejnym meczu kontrolnym przed sezonem 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Częstochowianie do tej pory rozegrali trzy sparingi i we wszystkich zwyciężyli.

Częstochowianie od końca lipca przygotowują się do startu w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Drużyna dość mocno zmieniła się pod względem personalnym, ale wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślają, że nie mają zamiaru być przysłowiowymi chłopcami do bicia.

Przez ostatnie trzy dni podopieczni Piotra Lebiody rozgrywali we własnej hali mecze kontrolne. W środę zmierzyli się z LKS-em Czarni Rząśnia i wygrali 4:0. Dzień później zagrali z pierwszoligową drużyną MCKiS Jaworzno, zwyciężając 3:2.

Zwieńczeniem całego tygodnia przygotowań był sparing z zespołem TKS Tychy. Gospodarze w dwóch pierwszych setach bardzo szybko narzucili przeciwnikom swoje warunki gry, wygrywając odpowiednio do 18 i 20. W trzeciej partii lepsi okazali się goście. Czwarty i piąty set od początku do końca toczył się pod dyktando siatkarzy Norwida, którzy zwyciężyli do 19 i 12.

Trenerzy w czasie meczu tak rotowali składami, aby każdy z zawodników dostał szansę na grę.

Kolejny sparing jaki rozegrają częstochowscy siatkarze odbędzie się 2 września, a ich przeciwnikiem będzie ZAKSA Strzelce Opolskie.

Exact Systems Norwid Częstochowa – TKS Tychy 4:1
(25:18, 25:20, 16:25, 25:19, 15:12)

źródło: tauron1liga.pl