Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trzech zawodników z polskich lig zagra w Korei

Trzech zawodników z polskich lig zagra w Korei

fot. Klaudia Piwowarczyk

Poznaliśmy wyniki draftu w lidze koreańskiej. W jego wyniku zostało wybranych siedmiu zawodników zagranicznych, którzy w przyszłym sezonie reprezentować będą barwy koreańskich klubów. Co ciekawe jest wśród nich dwóch Polaków – Bartosz Krzysiek i Michał Filip oraz grający ostatnio w zespole z Zawiercia Portugalczyk Alexandre Ferreira.

W koreańskim drafcie jest miejsce dla siedmiu zagranicznych zawodników. W tym roku o miejsca te starało się ponad 40 siatkarzy, w tym trzech Polaków – Dawid Konarski, Bartosz Krzysiek i Michał Filip. Startował również gracz Aluronu Zawiercie – Portugalczyk Alexandre Ferreira.

Wśród rywali Konarskiego, Filipa i Krzyśka do miejsca w lidze koreańskiej są znani siatkarze, między innymi Węgier Arpad Baroti (ostatnio w Zaksie), Słoweńcy Mitja Gasparini i Toncek Stern (ostatnio w Bydgoszczy), Irańczyk Amir Ghafour, Niemiec Christian Fromm (ostatnio w Jastrzębiu), były gracz ZAKSY Portorykanin Maurice Torres, czy Amerykanin Kyle Russell.

Podstawowa pensja obcokrajowca w siatkarskiej lidze koreańskiej to 300 000 dolarów netto za sezon. Do tego dochodzą premie: za mistrzostwo Korei 30 000 USD, za zwycięstwo w sezonie zasadniczym 20 000 USD, za awans do play-off 10 000 USD (z tym że gracz otrzymuje najwyższą z tych premii, w zależności od ostatecznego wyniku). Za każdą wygraną dostaje się 1000 USD. Zawodnik ma do dyspozycji mieszkanie i bilety lotnicze w dwie strony dla siebie oraz dwóch osób z rodziny.

Już dzień przed draftem było wiadomo, że liczba miejsc skurczyła się do pięciu, bowiem swoje kontrakty na kolejny sezon przedłużyli Hiszpan Andres Villena i Ugandyjczyk Daudi Okella – będą występować nadal w swoich poprzednich klubach.

Wśród pięciu wybranych siatkarzy znalazło się dwóch Polaków. Bartosz Krysiek ze Stali Nysa w przyszłym sezonie zagra w zespole Deajeon Samsung Bluefangs, z kolei Michał Filip z BKS Visły Bydgoszcz został zawodnikiem Asan OK Savingbank. Wybrany został również Ferreira, który Aluron Zawiercie zamieni na Seoul Wooricard Wibee. Pozostałymi dwoma zawodnikami zagranicznymi, którzy zagrają w przyszłym sezonie w lidze koreańskiej będą Amerykanin Kyle Russell i młody siatkarz z Mali, Noumary Keita.

Wyniki draftu w lidze koreańskiej:
Noumary Keita (MAL) – OK Niš (SRB) → Uijeonbu KB Insurance Stars (KOR)
Bartosz Krzysiek (POL) – Stal Nysa (POL) → Deajeon Samsung Bluefangs (KOR)
Alexandre Ferreira (POR) – Aluron Zawiercie (POL) → Seoul Wooricard Wibee (KOR)
Andres Villena (ESP) – Incheon Korean Air Jumbos (KOR) – przedłużenie
Kyle Russell (USA) – AS Cannes (FRA) → Suwon Kepco Vixtorm (KOR)
Michał Filip (POL) – BKS Visła Bydgoszcz (POL) → Asan OK Savingbank (KOR)
Daudi Okella (UGA) – Hyundai Capital Skywalkers (KOR) – przedłużenie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved