Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trzech zawodników z polskich lig zagra w Korei

Trzech zawodników z polskich lig zagra w Korei

fot. Klaudia Piwowarczyk

Poznaliśmy wyniki draftu w lidze koreańskiej. W jego wyniku zostało wybranych siedmiu zawodników zagranicznych, którzy w przyszłym sezonie reprezentować będą barwy koreańskich klubów. Co ciekawe jest wśród nich dwóch Polaków – Bartosz Krzysiek i Michał Filip oraz grający ostatnio w zespole z Zawiercia Portugalczyk Alexandre Ferreira.

W koreańskim drafcie jest miejsce dla siedmiu zagranicznych zawodników. W tym roku o miejsca te starało się ponad 40 siatkarzy, w tym trzech Polaków – Dawid Konarski, Bartosz Krzysiek i Michał Filip. Startował również gracz Aluronu Zawiercie – Portugalczyk Alexandre Ferreira.Wśród rywali Konarskiego, Filipa i Krzyśka do miejsca w lidze koreańskiej są znani siatkarze, między innymi Węgier Arpad Baroti (ostatnio w Zaksie), Słoweńcy Mitja Gasparini i Toncek Stern (ostatnio w Bydgoszczy), Irańczyk Amir Ghafour, Niemiec Christian Fromm (ostatnio w Jastrzębiu), były gracz ZAKSY Portorykanin Maurice Torres, czy Amerykanin Kyle Russell.

Podstawowa pensja obcokrajowca w siatkarskiej lidze koreańskiej to 300 000 dolarów netto za sezon. Do tego dochodzą premie: za mistrzostwo Korei 30 000 USD, za zwycięstwo w sezonie zasadniczym 20 000 USD, za awans do play-off 10 000 USD (z tym że gracz otrzymuje najwyższą z tych premii, w zależności od ostatecznego wyniku). Za każdą wygraną dostaje się 1000 USD. Zawodnik ma do dyspozycji mieszkanie i bilety lotnicze w dwie strony dla siebie oraz dwóch osób z rodziny.

Już dzień przed draftem było wiadomo, że liczba miejsc skurczyła się do pięciu, bowiem swoje kontrakty na kolejny sezon przedłużyli Hiszpan Andres Villena i Ugandyjczyk Daudi Okella – będą występować nadal w swoich poprzednich klubach.

Wśród pięciu wybranych siatkarzy znalazło się dwóch Polaków. Bartosz Krysiek ze Stali Nysa w przyszłym sezonie zagra w zespole Deajeon Samsung Bluefangs, z kolei Michał Filip z BKS Visły Bydgoszcz został zawodnikiem Asan OK Savingbank. Wybrany został również Ferreira, który Aluron Zawiercie zamieni na Seoul Wooricard Wibee. Pozostałymi dwoma zawodnikami zagranicznymi, którzy zagrają w przyszłym sezonie w lidze koreańskiej będą Amerykanin Kyle Russell i młody siatkarz z Mali, Noumary Keita.

Wyniki draftu w lidze koreańskiej:
Noumary Keita (MAL) – OK Niš (SRB) → Uijeonbu KB Insurance Stars (KOR)
Bartosz Krzysiek (POL) – Stal Nysa (POL) → Deajeon Samsung Bluefangs (KOR)
Alexandre Ferreira (POR) – Aluron Zawiercie (POL) → Seoul Wooricard Wibee (KOR)
Andres Villena (ESP) – Incheon Korean Air Jumbos (KOR) – przedłużenie
Kyle Russell (USA) – AS Cannes (FRA) → Suwon Kepco Vixtorm (KOR)
Michał Filip (POL) – BKS Visła Bydgoszcz (POL) → Asan OK Savingbank (KOR)
Daudi Okella (UGA) – Hyundai Capital Skywalkers (KOR) – przedłużenie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę